A A+ A++

Nasze smartfony nieustannie są narażone na różnego rodzaju ataki, co może wiązać się z kradzieżą wrażliwych informacji. Na szczęście jest prosty sposób na to, by sprawdzić, czy nasz telefon jest bezpieczny.

O tej prostej metodzie, która pozwoli szybko sprawdzić, czy nasz smartfon nie jest podsłuchiwany można przeczytać m.in. w serwisie dobreprogramy, które powołują się na dr. Macieja Kaweckiego, prezesa Instytutu Lema i prorektora Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany?

Jednym ze sposobów gromadzenia poufnych informacji jest przekierowywanie przychodzących połączeń na inny telefon. Przestępcy wykorzystują tę metodę, by podsłuchiwać połączenia i wychwytywać wrażliwe dane, które potem mogą wykorzystać. Jednak w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić, czy tak jest w naszym przypadku.

Wystarczy wpisać kod “*#21#”, a po jego aktywacji dostaniemy informacje na temat potencjalnego przekierowywania połączeń, SMS-ów, danych itp. Jeśli wszystko jest w porządku, komunikat powinien brzmieć “nieprzekierowane”. Jeżeli połączenia są przekierowywane, to zamiast tego komunikatu, wyświetli nam się numer telefonu odbiorcy. Niestety ta metoda działa tylko dla urządzeń z systemem Android.

Ta metoda może się okazać skuteczna w wykrywaniu zagrożenia wynikającego np. z rosnącej liczby oszustw na tzw. zdalny pulpit. W prosty sposób oszuści są w stanie uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerze lub smartfonie – listy kontaktów, notatek, danych logowania itp., a także możliwość przekierowywania połączeń. Tego typu przekręty doprowadziły wiele osób na skraj bankructwa, po tym, jak oszuści wyczyścili ich konta bankowe.

Zobacz też: Animal Helper – na pomoc cierpiącym zwierzętom [Wideo]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzef MS odpowiada premierowi ws. reformy sądownictwa
Następny artykułOstatni dzień długiego czerwcowego weekendu. Zadbajmy o bezpieczne powroty do domu