Szkoda, że Piotrowi Bujakowi „zabrakło nogi”, by dopaść do piłki w ostatnich minutach sobotniego spotkania

Dwa mecze – cztery punkty Legionovii. Zwycięstwo (3-0) z outsiderem w Szczuczynie i remis (1-1) z skierniewicką Unią w Legionowie. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2021/2022 przewaga legionowskiego lidera naD wiceliderem, czyli Polonią Warszawa, wzrosła do dwóch punktów, ale teraz przed naszą drużyną mecz „o wszystko” w stolicy przy ul. Konwiktorskiej

Paradoksalnie jest lepiej niż było, bo przewaga z jednego punktu wzrosła do dwóch. To jednak tylko pozorny zysk na finiszu rozgrywek. Kto wygra w sobotę na Konwiktorskiej awansuje do II ligi. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że tym sobotnim remisem z Unią, drużyna Michała Pirosa sknociła, spartoliła sprawę drugoligowego awansu. Przy porażce (1-2) polonistów w Wikielcu cztery punkty przewagi były „na tacy”! A tak?!

Wygrana w środę

W środowym, wyjazdowym spotkaniu z outsiderem w Szczuczynie przykrej niespodzianki dla legionowskich kibiców – nie było. Już w 10. minucie meczu jubilat Konrad Zaklika, ładnym strzałem z dystansu zza szesnastki dał prowadzenie Legionovii. Siedem minut później po dośrodkowaniu Grzegorz Wojdyga strzałem głową podwyższył na 2-0 i… Nasz zespół grając w eksperymentalnym składzie (praktycznie bez napastników) kontrolował przebieg wydarzeń. Po przerwie G. Wojdyga dorzucił jeszcze jedną bramkę i trzy kolejne punkty, za 23 zwycięstwo w sezonie zostały dopisane. Poloniści też nie próżnowali, pokonali u siebie rezerwy ŁKS 2-1 i status quo, między liderem i wiceliderem, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek został zachowany.
Oto skład Legionovii ze spotkania w Szczuczynie: Krzywański – Kaczorowski (85’Seliborski), Waszkiewicz (73’Budek), Bujak, Wojdyga, Sonnenberg, Rymek (88’Powała) Zaklika, Bajdur (73’Gibas)Barański (73’Pociecha), Goląb.

Tylko remis w sobotę

Do przerwy sobotniego, domowego meczu ze skierniewicką Unią wszystko układało się po myśli legionowian. Bartosz Mroczek zdobył, po przytomnym podaniu Michała Bajdura, bramkę (40’) dającą prowadzenie naszej drużynie. Legionovia przeważała, grała nieźle, a na dodatek w przerwie dotarła z Wikielca informacja, że Polonia „poległa” w meczu z gospodarzami, którzy dzielnie walczą o utrzymanie statusu trzecioligowca.
Zaraz po przerwie optymistyczne nastroje w legionowskim obozie zostały boleśnie ostudzone. Delikatnie mówiąc niepotrzebny faul na stojącym w rogu „szesnastki” tyłem do bramki Kamilu Sabiłło i sędzia wskazał „na wapno” . Sam poszkodowany pewnym strzałem z karnego doprowadził do remisu. Co prawda dwie minuty potem z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał kapitan gospodarzy Konrad Kowalczyk, ale Legionovia zdeprymowana utratą prowadzenia nie potrafiła zdyskontować liczebnej przewagi wagi. Grała źle, chaotycznie, nerwowo i nieskutecznie pod bramką rywali. Skierniewiczanie odwrotnie. „Gryźli” trawę, jakby chcieli podziękować i sprawić prezent swojemu byłem szkoleniowcowi, a obecnie trenerowi „Czarnych Koszul” Rafałowi Smalcowi.
Wszystko układało się po myśli ambitnie walczących nie tylko o swoje skierniewiczan. Zaraz potem, kiedy na kwadrans przed końcem spotkania po bezpośrednio czerwonej kartce boisko musiał opuścić legionowski stoper Adam Waszkiewicz, Unia omal nie zdobyła drugiego gola. Coraz bardziej nerwowe poczynania naszego zespołu, mimo 2-3 niezłych okazji pod bramką rywali – nie przyniosły niestety rezultatu.
Tylko więc remis z Unią. Ten wynik najbardziej ucieszył polonistów. Sprawił, że sobotnie spotkanie na Konwiktorskiej nie będzie meczem ”o pietruszkę”, a futbolową bitwą o drugoligowy awans. Nasi sknocili sprawę, ale – podobno – dopóki piłka w grze… (jb)
Oto skład Legionovii ze spotkania z Unią Skierniewice: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga (68’ Goląb), Sonnenberg (88’ Pociecha), Zaklika, Rymek (78’ Gibas), Bajdur, Barański, Mroczek.

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 35. Kolejki: Wissa- Legionovia 0-3, Polonia – ŁKS II 2-1, Unia – Wikielec 0-2, Sokół – Legia II 0-1, Świt – Mamry 3-1, Ursus – Pilica 1-1, Kutno – Znicz 2-4, Jagiellonia II – Broń 1-2, Błonianka – Pelikan 3-1.

Wyniki 36. Kolejki: Legionovia – Unia 1-1, Wikielec – Polonia 2-1, ŁKS II – Błonianka 3-1, Pelikan – Jagiellonia II 2-1, Broń – Świt 1-1, Mamry – Ursus 3-0, Pilica – Sokół 3-0, Legia II – Kutno 2-2, Znicz – Lechia 2-2.
1. Legionovia Legionowo 77(23-8-3) 72-35
2. Polonia Warszawa 75(24-3-7) 74-24
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 58(17-7-10) 57-40
4. Legia II Warszawa 57(16-9-9) 74-48
5. Błonianka Błonie 57(17-6-11) 60-57
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 55(16-7-11) 60-42
7. ŁKS II Łódź 51(14-9-11) 57-49
8. Ursus Warszawa 50(14-8-12) 51-61