A A+ A++

Ważnym elementem wyposażenia każdej sali konferencyjnej jest odpowiednie nagłośnienie. Tylko profesjonalny, prawidłowo dobrany do wielkości i specyfikacji pomieszczenia sprzęt jest w stanie zapewnić bezproblemowy przebieg wydarzenia. W jaki sposób nagłośnić salę konferencyjną?

Jak dobrać nagłośnienie sali konferencyjnej?

To, jakie nagłośnienie sali konferencyjnej zostanie wykorzystane w pomieszczeniu, zależy przede wszystkim od charakteru wydarzenia oraz specyfikacji i rozmiaru sali. Do najczęściej wybieranych zestawów urządzeń należą: nagłośnienie eventowe, kinowe i konferencyjne. Pierwszy typ sprawdza się podczas imprez z elementami muzycznymi, koncertów i bankietów. Nagłośnienie konferencyjne jest przystosowane do wystąpień jednej osoby z mikrofonem przed publicznością. Kinowe nagłośnienie sali konferencyjnej jest z kolei dostosowane do projekcji filmów i materiałów video.

Wyposażając pomieszczenie w sprzęt nagłośnieniowy, trzeba też wziąć pod uwagę układ sali konferencyjnej. Na przykład, w układzie „U”, czyli w tzw. podkowę, dobrze sprawdzą się multifony umożliwiające swobodną dyskusję. Układ kinowy wymaga zestawów głośników rozlokowanych w różnych miejscach pomieszczenia i odpowiednio połączonych ze sobą.

Nowoczesne systemy multimedialne w sali konferencyjnej

Niezależnie od charakteru wydarzenia i układu siedzeń w pomieszczeniu, nagłośnienie sali konferencyjnej zawiera pewne stałe elementy. Nowoczesne systemy multimedialne składają się zazwyczaj z profesjonalnego odtwarzacza audio, pozwalającego na włączenie plików z kart pamięci SD, urządzeń USB i nośników CD. Ważną częścią systemu multimedialnego są głośniki, których liczba i moc jest dopasowana do konkretnych wymagań pomieszczenia konferencyjnego. Mogą mieć one różne kształty i parametry. Wyróżnia się np. głośniki projektorowe, sufitowe, kule podwieszane czy naścienne kolumny dźwiękowe. W skład zestawu wchodzi też cyfrowy wzmacniacz umożliwiający nie tylko kształtowanie barwy dźwięku, ale też poprawiający wydajność oraz trwałość systemu. 

Niezbędnym elementem wyposażenia sprzętu nagłośnieniowego jest też przynajmniej jeden mikrofon z szerokim pasmem przenoszenia i o wysokiej dynamice. Dobry sprzęt powinien przetwarzać sygnały wejściowe o poziomie nawet do 132 dB SPL, dzięki czemu będzie odpowiednim wyborem nawet dla najbardziej energicznego mówcy. W zależności od potrzeb, na wyposażeniu sali powinny znaleźć się mikrofony bezprzewodowe, nagłowne lub pojemnościowe. Systemy multimedialne nagłośnieniowe montowane w salach konferencyjnych obejmują zwykle także cyfrowe odbiorniki gwarantujące wysoką jakość transmisji.

Konkretne elementy wchodzące w skład systemu nagłośnienia sali konferencyjnej powinny być zawsze dobrane indywidualnie do danego pomieszczenia i rodzaju organizowanych w nim wydarzeń. Najlepiej zaufać w tej kwestii kompetentnym specjalistom zajmującym się zawodowo projektowaniem i montażem systemów multimedialnych. Firma TRIAS AVI od lat z sukcesem dostarcza kompleksowy sprzęt do wideokonferencji, obejmujący nie tylko urządzenia nagłośnieniowe, ale też ekrany, projektory, mediaporty, monitory interaktywne, tablice interaktywne i systemy sterowania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTłum uchodźców na Dworcu Centralnym, niektórzy śpią na podłodze. “Sytuacja jest bardzo trudna”
Następny artykułPowiatowe dotacje dla gminnych OSP