A A+ A++



Podobnie jak odprężająca kąpiel czy relaksujący masaż, również masturbacja może ułatwić zaśnięcie. Według lekarza rodzinnego, doktora Jeffa Fostera, uwalniane w trakcie orgazmu hormony sprawiają, że czujemy się senni.

Zdaniem naukowców, substancje chemiczne uwalniane przez nasze ciało podczas orgazmu powodują, że masturbacja pomaga w zaśnięciu. Zmniejsza się wtedy poziom stresu i to sprawia, że śpimy spokojnie.

Aktywność seksualna, zwykle ta, która prowadzi do orgazmu, powoduje uwalnianie wielu hormonów, w tym dopaminy, serotoniny, oksytocyny i prolaktyny – wymienia dr Jeff Foster.

Hormony te mogą mieć wpływ na nasz nastrój, co przekłada się na uczucie odprężenia, dlatego często po “szczytowaniu” czujemy się senni.

Inną istotną substancją, o której warto wspomnieć jest endorfina, zwana hormonem szczęścia. Uwalniana jest w organizmie np. po intensywnych ćwiczeniach czy właśnie w czasie doświadczania orgazmu.

Orgazm ma też na celu umożliwienie odzyskanie sił po niedawnym wysiłku fizycznym, aktywności seksualnej lub masturbacji – dodaje lekarz w rozmowie Glamour.

Udowodniono również, że orgazm może zmniejszyć ból, zwłaszcza u kobiet podczas miesiączki, gdyż zwiększony przepływ krwi do macicy może złagodzić skurcze.

Twój mózg nie dba o to, czy uprawiałeś seks z kimś, czy sam

Masturbacja jest tym samym, co stosunek seksualny, a zatem rozróżnienie między nimi jest istotne tylko ze względu na fakt, że inne osoby mogą lub nie mogą być zaangażowane w ten proces – tłumaczy dr Foster.

Często praktykowana jest jako zastępstwo, przy braku relacji seksualnych. Jest też formą kontaktu seksualnego w cyberprzestrzeni.

Seksuolog prof. Violetta Skrzypulec-Plinta w wypowiedzi dla “Medycyny Praktycznej” zaznana, że onanizm jest naturalną czynnością, towarzyszącą mężczyznom i kobietom na każdym etapie życia.

Masturbacja nie powoduje żadnych chorób fizycznych, ale też nie poprawia zdolności seksualnych, za to jej nadmierna częstość może mieć negatywny wpływ na współżycie i prowadzić do zaburzeń emocjonalnych

Specjalistka dodaje, że powstrzymywanie się od rozładowania napięcia seksualnego przy braku kontaktów seksualnych może powodować dolegliwości somatyczne (bóle podbrzusza, jąder) i emocjonalne (agresja, nadmierne napięcie, nerwowość).

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMario Kart 8 Deluxe. Największy hit sprzedaży na Switch z 48 nowymi trasami. Porównanie grafiki z klasykami
Następny artykułPiS odpowiada na projekt prezydenta ws. Izby Dyscyplinarnej. Ma własny