A A+ A++

Mural ma dawać wsparcie osobom, które odwiedzają ten szpital, ma im dać poczucie bezpieczeństwa, poczucie, że mogą liczyć na lekarzy, na personel medyczny, na takie organizacje, jak nasza, która pomaga przejść leczenie onkologiczne – mówi Justyna Dec, prezes Fundacji Oko w Oko z Rakiem.

Prof. Krzysztof Nowosielski, kierujący oddziałem Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w katowickiej klinice dodaje, że mural ma zachęcać do badań profilaktycznychPandemia sprawiła, że mniej ludzi było otwartych na przyjście do szpitala, do poradni. Ten mural to znak, drogowskaz: chodźcie, jest czas nawet w pandemii na badania, jest czas na profilaktykę, a potem, jeśli jest taka konieczność także na leczenie – podkreśla prof. Nowosielski.

Profesor szacuje, że w ostatnim czasie nawet 2-3 krotnie zwiększyła się liczba pacjentek z nowotworami ginekologicznymi. Są to młode pacjentki, 30-, 40-letnie, które mają zaawansowane nowotwory. Tego wcześniej nie obserwowaliśmy. Nie wynika to z samej pandemii, być może zmieniają się jakieś inne okoliczności, z pewnością wirus spowodował, że pacjentki nie chodziły na kontrolę, bo bały zarazić się wirusem – mówi prof. Nowosielski.

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska zwiększa współpracę wojskową z Turcją
Następny artykułZa oknem jesień. Znasz naturalny sposób na wszystkie wirusy?