A A+ A++

Linda i Cal Dunhamowie prowadzili kampanię na rzecz szczepień, a Cal promował akcję na swoim profilu na Facebooku. Mimo że małżeństwo w pełni zaszczepiło się w maju, pod koniec września para zmarła na COVID-19 – doniósł brytyjski “Independent”. Odeszli w niedzielę –  Cal o 11:07, Linda o 11:08.

59-latek i jego 66-letnia żona z Michigan, oboje pacjenci wysokiego ryzyka, zakazili się koronawirusem na początku września, tuż przed rodzinnym wyjazdem na kemping. – Oboje wierzyli, że to przeziębienie – przekazała ich córka Sarah Dunham. Po trzech dniach para przerwała wypoczynek na kempingu i wróciła do domu. – Obudzili mnie i powiedzieli, że muszą wracać. Pomogłam im się spakować, po czym wrócili do siebie – powiedziała córka Sarah. 

“Ich miłość była fantastyczna”

Kobieta wspomina, że przed wyjazdem rodzice informowali ją o złym samopoczuciu. – Tata przyznał, że podejrzewa, że coś mu się dzieje z zatokami. Na co moja mama dodała, że złapała przeziębienie od Cala – wspomniała Sarah.

Małżeństwo po powrocie do domu poczuło się jeszcze gorzej i trafiło do szpitala. Tam po kilku dniach zostali podłączeni do respiratorów. Nie udało im się pokonać choroby. Zmarli leżąc obok siebie, trzymając się za ręce. – Ich miłość była fantastyczna. To byli ludzie, na których się patrzyło i myślało, że chciałoby się dożyć takiego uczucia – wspomina córka. 

Jak przyznała w mediach, małżeństwo z Grand Rapids uwielbiało spędzać czas na świeżym powietrzu. Para była też bardzo uduchowiona i chodziła do kościoła. Ich córka ma żal do tych, którzy się nie zaszczepili. Podkreśla, że “kosztowało to życie jej rodziców”.

Polska: 99 proc. zgonów z powodu COVID-19 u osób niezaszczepionych

Zdecydowana większość zgonów z powodu COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych, które stanowią ok. 99 proc. przypadków – na co wskazują dane Ministerstwa Zdrowia.

Żadna szczepionka nie zapewnia pełnej ochrony przed wirusem. Preparaty koncernów Pfizer i Moderna wykazują około 95 proc. skuteczności przeciwko koronawirusowi. Szczepionka Johnson & Johnson wykazuje ogólną skuteczność 77 proc. Dwudawkowy preparat Astrazeneca wykazuje skuteczność na średnim poziomie 70 proc.

Przypadki infekcji koronawirusowej wśród zaszczepionych są bardzo rzadkie, ale możliwe. Wytworzone przeciwciała w wyniku przyjęcia preparatu zapewniają bezobjawowy lub łagodny przebieg choroby. Jak podkreślają lekarze, zaszczepienie się chroni przed hospitalizacją i śmiercią z powodu COVID-19. 

kmd/jo/The Hill

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnamy kolejne gwiazdy Open'era
Następny artykułZmiana czasu na zimowy 2021. Czy to ostatni raz? Projekt ustawy autorstwa PSL już w Sejmie