Czy znacie twórczość Ałbeny Grabowskiej? Sama biografia pisarki mogłaby stanowić kanwę ciekawej powieści. Fascynująca postać o bułgarskich korzeniach szturmem zdobyła serca czytelników. Jej najbardziej znany cykl to “Stulecie winnych”. Ta odmalowana na przestrzeni lat, wielopokoleniowa saga ilustruje zmiany społeczne i kulturowe. Serial na podstawie cyklu powieści zdobył popularność nie mniejszą niż książki. Aktualnie Ałbena wraca z nową serią. Tym razem za inspirację wzięła swoje doświadczenia zdobyte jako lekarz neurolog. Poznajcie “Uczniów Hipokratesa”.
Fascynujący świat dawnej medycyny w nowej powieści Ałbeny Grabowskiej
Najnowsza powieść autorki “Stulecia winnych” przenosi nas w świat XIX wiecznej medycyny. Bohaterów poznajemy w ciekawym momencie historycznym. Świat lekarzy i ratowania ludzkiego życia stoi u progu wielkich zmian. Śmiertelność, szczególnie ludzi w młodym wieku oraz przy porodach, nadal jest bardzo wysoka. Jednak dzięki postaciom takim jak główny bohater cyklu Bogumił, coś zaczyna się zmieniać.
Mozolne zdobywanie wiedzy oraz wielka determinacja w walce o ludzkie życie są równie ważne, jak rosnąca świadomość i postęp technologiczny. “Uczniowie Hipokratesa” to brawurowa powieść o trudnych ludzkich wyborach, osobistych dramatach i walce o życie. Smaku historii dodaje wątek kryminalny, który sprawia, że ciężko jest odłożyć książkę na półkę przed rozwikłaniem zagadki.
Cykl “Uczniowie Hipokratesa” – podróż przez wieki z medycyną w tle
“Uczniowie Hipokratesa” to jak dotychczas dwutomowy cykl. Pierwsza książka serii nosi tytuł “Doktor Anna”, druga zaś “Doktor Bogumił”. Ałbena Grabowska przyzwyczaiła już nas, że tworzy rozbudowane światy i pozwala się nam zżyć z bohaterami, których umieszcza na kartach swoich powieści. Motywem przewodnim spajającym serię jest przede wszystkim rozwój medycyny u progu historycznych wydarzeń.
Oprócz fikcyjnych postaci pojawia się wiele historycznych, zasłużonych nazwisk. Autorka odmalowuje w ten sposób bardzo realistyczny portret przełomu wieków. W tle słuchać krytykę przestarzałych metod leczenia i warunków panujących w szpitalach. Ważną rolę odgrywają też postaci kobiece, które pojawiają się w książkach. Nie są one już tylko pielęgniarkami asystującymi przy zabiegach. Same zaczynają odgrywać wiodącą rolę w trosce o zdrowie i walce o życie. Wszystko to sprawia, że od “Uczniów Hippokratesa” Ałbeny Grabowskiej nie można się oderwać – przekonajcie się sami.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS