A A+ A++

Ćwiczenia zostały oficjalnie rozpoczęte 20 września 2021 roku na terenie Międzynarodowego Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa znajdującego się na poligonie Narodowej Akademii Wojsk Lądowych im. hetmana Piotra Sahajdacznego w Jaworowie. Jednak obejmą one również inne poligony na terenie Ukrainy. Oprócz jednostek ukraińskich uczestnikami są też wojskowi z USA, Bułgarii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Włoch, Jordanii, Litwy, Mołdawii, Pakistanu, Polski, Rumunii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Ich działania będą realizowane na dwóch płaszczyznach jednocześnie. Pierwsza to ćwiczenia sztabowe, w których będą też brać udział oficerowie brygady litewsko-polsko-ukraińskiej. Druga, bardziej spektakularna część, to aktywne działania poligonowe, w tym wspólny ukraińsko-amerykański desant spadochronowy z pokładu samolotów C-130 Hercules oraz ćwiczenia wielonarodowego batalionu, obejmujące również ostre strzelania. Całość ma zakończyć się do 1 sierpnia b.r.

Jak podkreślają przedstawiciele ukraińskiego dowództwa, celem Rapid Trident jest z jednej strony podniesienie zdolności w zakresie współdziałania w ramach sił sojuszniczych a w szczególności interoperacyjności z jednostkami USA i szerzej, NATO. Z drugiej strony jest to okazja do dzielenie się z sojusznikami doświadczeniami z operacji trwającej na wschodzie Ukrainy, w której intensywnie używane są przez obie strony nowoczesne środki operacyjne i bojowe.

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/operacja-ukraina/
Reklama
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Bild” ujawnił zarobki piłkarzy Bayernu. Lewandowski przebija wszystkich
Następny artykuł14 firm z Polski wśród Europe’s Best Workplaces™ 2021