W Uczelni Jana Wyżykowskiego rekrutacja w pełni, także na studia podyplomowe. Oprócz sztandarowych kierunków, takich jak Nowoczesne zarządzanie kadrami w przedsiębiorstwie i administracji czy Bezpieczeństwo i higiena pracy, które UJW z powodzeniem prowadzi od wielu lat, w tegorocznej ofercie znalazło się kilka nowych propozycji.
Przygotowując ofertę na nowy rok akademicki Uczelnia wsłuchuje się w potrzeby otoczenia analizując aktualną sytuację. Czas pandemii pokazał jak ważny i potrzebny w komunikacji jest Internet. Nie tylko w kontaktach interpersonalnych, ale także w edukacji czy pracy, w tym także przy obsłudze klientów i interesantów w urzędach i innych instytucjach. Stąd pomysł na nowe studia z zakresu E-administracji.
– To studia „na czasie”, kierowane do pracowników urzędów administracji państwowej i samorządowej i nie tylko. Absolwent będzie posiadał kompetencje do obsługi systemów teleinformatycznych wdrożonych m.in. w urzędach, oraz kompetencje do prowadzenia postępowania administracyjnego i wydawania aktów administracyjnych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej – mówi dr Adam Haręża, kierownik studiów.
Kolejna nowość w polkowickiej Uczelni to Koordynator dostępności, studia prowadzone we współpracy z Fundacją Eudajmonia, wspierającą osoby z niepełnosprawnościami od wielu lat.
– Ich celem jest przygotowanie do spełnienia obowiązku nałożonego przez Ustawę o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. To także propozycja związana z potrzebami rynku pracy, ustawodawca nakłada bowiem na organy władzy publicznej, w tym administracji samorządowej, kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sądy i trybunały, obowiązek wyznaczenia co najmniej jednej osoby pełniącej funkcję koordynatora do spraw dostępności – komentuj dr Jan Walczak, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych.
Wśród nowości znalazła się także propozycja dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, wychowawców, terapeutów oraz innych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym – Coaching i tutoring w edukacji, studia przygotowane we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Kierownikiem studiów jest mgr Renata Czapczyńska.
W lubińskiej Filii UJW także pojawiły się nowe kierunki. Psychologia w biznesie to studia adresowane do aktualnej i przyszłej kadry kierowniczej, pracowników działów HR i marketingu oraz specjalistów przygotowujących informacje dla decydentów, czyli dla specjalistów.
– Podczas studiów słuchacze mają możliwość nabycia wiedzy i praktycznych kompetencji dotyczących psychologicznych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi (dobór, ocena, rozwój zawodowy motywowanie pracowników), podejmowania decyzji, pracy zespołowej, diagnozy kompetencji pracowników – mówi prof. Stanisław A. Witkowski, psycholog zarządzania zajmujący się teorią i praktyką wdrażania dorobku psychologii w celu podnoszenia efektywności funkcjonowania pracowników, zespołów i organizacji, kierownik studiów.
Osoby zainteresowane wzmocnieniem kompetencji zawodowych i zdobyciem wiedzy z zakresu psychologii konfliktu, podejmowania decyzji, negocjacji i mediacji, prawa oraz praktyki biznesowej zapraszamy na Mediacje i negocjacje w biznesie. Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji formalnych i praktycznych do wykonywania zawodu mediatora.
– Studia adresowane są także do pracowników ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, domów pomocy społecznej, osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z obsługą klienta, pracowników firm consultingowych, działów HR, sądów czy przedstawicieli związków zawodowych – podkreśla prof. Janusz Żołyński, kierownik studiów.
W ofercie znajdą się także studia podyplomowe z zakresu nauk technicznych. W Wydziale Zamiejscowym w Lubinie UJW proponuje studia pn. Lider przemysłu 4.0. To studia dla właścicieli firm i menadżerów zarządzających, chcących wdrażać koncepcje cyfrowej transformacji w zarządzaniu, organizacji, produkcji, marketingu, sprzedaży i HR. Adresatami są także osoby, które są zainteresowane uzyskaniem kompetencji z zakresu lidera w przemyśle 4.0. Podczas studiów przekazany zostanie najbardziej aktualny, kompleksowy oraz praktyczny know-how dotyczący rozwiązań cyfrowych wykorzystywanych w przemyśle. Kierownikiem studiów jest dr inż. Arkadiusz Gierczak, pracownik UJW oraz dyrektor ds. sprzedaży Bosch Rexroth na region Polski.
Szczegółowa oferta kształcenia na studiach podyplomowych znajduje się na stronie www.podyplomowe. ujw.pl. Rekrutacja trwa do końca września i składa się z dwóch etapów: e-rejestracja w systemie teleinformatycznym i złożenie dokumentów w siedzibie Uczelni. Kontakt do działu studiów podyplomowych: tel. 76 746 53 37, 76 746 53 24, e-mail [email protected]
Przypominamy, że trwa także rekrutacja na studia I i II stopnia. Więcej na www.ujw.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS