Wiemy już, że czołowa desktopowa jednostka Intela reprezentująca nową architekturę Alder Lake to Core i9-12900K. Model ten rzekomo wyposażony jest w 8 dużych i 8 małych rdzeni, a maksymalne taktowanie opisywanej przez nas niedawno wersji kwalifikacyjnej to 5,3 GHz. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że premiera procesorów przewidziana jest dopiero na czwarty kwartał tego roku i do tego czasu finalne możliwość chipów mogą się nieco różnić od tych podawanych przez laeksterów. Co najciekawsze, mimo to osoby zdeterminowane do jak najszybszego wypróbowania technologii Alder Lake mogą już teraz postarać się o nabycie kwalifikacyjnej wersji modelu Intel Core i9-12900K.
O ile zakup wczesnej wersji Core i9-12900K może być jeszcze możliwy, o tyle trudniejsze może być zdobycie pasującej płyty głównej LGA1700. Z drugiej strony dostępność tych procesorów może oznaczać, że na czarny rynek trafią (lub już trafiły) także wczesne wersje platformy LGA1700.
Intel Core i9-12900K, Core i7-12700K oraz Core i5-12600K – wstępna specyfikacja procesorów 12 generacji Intel Alder Lake-S
Jak podaje niejaki Yuuki_AnS, próbki kwalifikacyjne najmocniejszego procesora z nadchodzącej serii są już dostępne na czarnym rynku w Chinach. Ceny procesorów wahają się od 6900 do 7500 jenów, co przekłada się na zakres od 1064 do 1157 dolarów. Rzecz jasna liczba tych próbek jest ograniczona, a sprzedawcy niechętnie udostępniają zdjęcia i czy informacje na temat sprzedanych procesorów Alder Lake. W sumie trudno się dziwić – z pewnością te chipy objęte są embargo. Nabywcy procesorów muszą więc liczyć się, że mają do czynienia z niedokończonym produktem, aczkolwiek w wielu przypadkach nie różnią się one jakoś diametralnie od układów lądujących później w sklepach.
Intel Core i9-12900K – czołowy procesor Alder Lake-S w wersji kwalifikacyjnej osiąga taktowanie do 5,3 GHz w trybie Boost
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że o ile zakup wczesnej wersji Core i9-12900K może być jeszcze możliwy, o tyle trudniejsze może być zdobycie pasującej płyty głównej LGA1700 (oczywiście także w wersji kwalifikacyjnej), choć z drugiej pojawienie się procesorów może oznaczać, że na czarny rynek trafią (lub już trafiły) także odpowiednie platformy. Nam, zwykłym konsumentom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwe czekać do końcówki roku na gotowe produkty. Klienci biznesowi mogą poczekać nieco długo dłużej – jednostki z serii vPro mają być dostępne dopiero po Nowym Roku.
Źródło: VideoCardz, Yuuki_AnS
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS