Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!
To będzie różnorodny muzycznie weekend, spotkanie z muzyką, w koncertowej wspólnocie i piknikowej atmosferze, na co wielu czekało już od bardzo dawna. Jeszcze dwa lata temu nikt nie miał pojęcia, że można tak bardzo stęsknić się za koncertami na żywo, festiwalami, piknikowym plenerowym klimatem. A jednak. W ub.r. pandemia nagle pokrzyżowała plany wszystkim większym festiwalom albo je kompletnie przeformułowała. Białystok New Pop Festival zdecydował się grać na żywo, choć widzowie słuchać go mogli tylko online. Ale w 2021 roku festiwal wraca już do wytęsknionej formuły koncertów z udziałem publiczności. Po raz czwarty w pięknej scenerii Pałacu Branickich w Białymstoku w dniach 10-11 lipca stanie wielka scena, a dziedziniec wypełnią brzmienia relaksujące i energetyzujące jednocześnie – spod znaku „new pop”.
Program
Harmonogram wygląda następująco:
Sobota, 10 lipca
wstęp od godz. 16
*godz. 17.00 – PAULINA PRZYBYSZ
*godz. 18.30 – PAWEŁ DOMAGAŁA
*godz. 20.00 – MUNIEK I PRZYJACIELE
*godz. 21.30 – JAN RAPOWANIE
*godz. 23.00 – ORGANEK
Niedziela, 11 lipca
wstęp od godz. 16
*godz. 17.00 – BARANOVSKI
*godz. 18.30 – BAASCH
*godz. 20.00 – MARGARET
*godz. 21.30 – ARTUR ROJEK
*godz. 23.00 – SOKÓŁ
Fot. materiały prasowe
New pop na żywo i online
Jak widać – organizowany przez Agorę SA i Wyborczą.pl festiwal ma tak ułożony program, by w jednym dniu mieszały się najróżniejsze nastroje i brzmienia, a koncertowe popołudnie i wieczór wypełniał melanż najrozmaitszych dźwięków. Obok siebie zabrzmi więc i mocny rock, i melodyjne granie, i soul, i energetyczny radosny pop, a także hip-hop, mroczne electro oraz piosenka autorska z tekstem. A wszystko to z alternatywnym, czasem lirycznym sznytem. Niemal każdy z festiwalowych artystów bowiem eksperymentuje, krąży po obrzeżach, balansuje międzygatunkowo, łączy brzmienia. Będzie więc znów miejsce na energetyczny trans, będzie też czas i na przymknięcie oczu, i zasłuchanie.
Po poprzedniej, pandemicznej edycji festiwalu, kiedy eksperymentalnie impreza odbyła się na scenie, ale publiczność oglądała koncerty wyłącznie w internecie, tym razem festiwal będzie miał charakter hybrydowy. Czyli: z udziałem publiczności na pałacowym dziedzińcu oraz online, dzięki streamingowi w internecie (link do transmisji online podamy w weekend na bialystok.wyborcza.pl)
Bilety nadal można kupować (na Ebilet.pl, Empikbilety.pl, Going.pl) w cenie: 85 zł (karnet na dwa dni), od 49 zł na pojedyncze dni (sobota, niedziela).
Fot. materiały prasowe
Festiwal głównie dla zaszczepionych
Organizatorzy zdecydowali, że w związku z obowiązującymi obecnie obostrzeniami i rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 czerwca (wraz z późniejszymi zmianami) – wstęp na Białystok New Pop Festival mają głównie osoby zaszczepione. Przygotowano także pulę 250 miejsc dla osób niezaszczepionych (przeznaczona zostanie przede wszystkim dla dzieci do lat 12, których rodzice zakupili już bilety).
Bilety osób, które kupiły bilety na festiwal, ale z różnych powodów nie będą posiadały wymaganych certyfikatów szczepień – zachowują ważność na 2022 rok. Oczywiście możliwy jest też zwrot pieniędzy za bilet za pośrednictwem bileterii, w której bilet został zakupiony.
Seniorzy i dzieci do lat 12 (wyłącznie pod opieką rodziców) na festiwal mogą wejść, posiadając bilet za symboliczną złotówkę (liczba biletów jest ograniczona, do wyczerpania puli). Młodzież w wieku 13-17 lat może wejść na festiwal, posiadając bilet, ale musi spełnić pewne warunki (szczegóły – w regulaminie festiwalu na bialystoknewpop.pl; przed wyjściem na koncerty należy przeczytać go uważnie, i dowiedzieć się m.in., co można robić na festiwalu, a czego nie i jakie są obowiązki uczestników imprezy, wynikające z obostrzeń pandemicznych).
Fot. materiały prasowe
Pandemiczne zasady
A obowiązki w największym skrócie są następujące:
*przy wejściu na festiwal poza biletem należy okazać (do wglądu) albo Unijny Certyfikat Covid w zakresie szczepienia przeciw COVID-19 albo zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19; certyfikat może być okazany w formie elektronicznej lub papierowej umożliwiającej weryfikację kodu QR certyfikatu (w przypadku odmowy okazania takiego certyfikatu nie przysługuje prawo wejścia na teren festiwalu z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych). Za zaszczepionych uznaje się osoby zaszczepione dwoma dawkami preparatów Pfizer, Moderna, AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson;
*przy wejściu należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia w związku ze stanem epidemii;
*należy zachowywać dystans, a także zakrywać usta i nos maseczką przez cały czas przebywania na terenie festiwalu. Istnieje możliwość zakupu maseczek ochronnych na miejscu. Osoby bez maseczki nie będą wpuszczane, ci zaś, którzy zignorują obowiązek jej noszenia zostaną poproszone o opuszczenie festiwalu.
Dodatkowe atrakcje
Festiwal po roku przerwy znów będzie miał charakter piknikowy i relaksacyjny. Przewidziano „strefę smaku” (na terenie festiwalu staną food trucki) oraz strefę familijną, gdzie zaplanowano zabawy i animacje dla najmłodszych, warsztaty, symulator rowerów. Będzie też kolejka górska VR. W tym roku na terenie festiwalu znajdzie się także strefa przygotowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
W programie: konkursy, animacje, dyskusje z ekspertami, strefa edukacyjna, w ramach której poruszony zostanie temat ochrony klimatu (wszystkie akcje osadzone są w kontekście środowiskowo-ekologicznym). W strefie KE sprawdzić można też refleks i koordynację ruchową na urządzeniu treningowym i nauczyć się, jak zrobić naturalne, ekologiczne kosmetyki. W programie znajdzie się także wycieczka online po mieście w przerwie pomiędzy koncertami.
Fot. materiały prasowe
Po ciężkim roku…
Białystok New Pop Festiwal na dobre wpisał się już w przestrzeń kulturalną Białegostoku. Po dwóch pierwszych ciepło przyjętych edycjach wszystko mocno skomplikowała pandemia, która kompletnie zdezorganizowała festiwalowe życie w Polsce i za granicą. Większość dużych festiwali musiała odwołać swoje edycje albo przenieść w ograniczonej formie na inny termin. Ale Białystok New Pop Festival pandemii się nie dał. I odbył się w stałym terminie, tyle że eksperymentalnie: pod Pałacem Branickich stanęła scena, artyści grali na żywo, w czasie rzeczywistym, ale bez bezpośredniego udziału widzów. Ci zaś festiwal oglądali online – tam, gdzie właśnie byli: w domach, na wakacjach, na spotkaniach z przyjaciółmi. Korzystając ze smartfonów, tabletów, laptopów, rzutników. Za darmo, w wersji podstawowej, albo w płatnej wersji premium, z dodatkowymi możliwościami i opcją wspierania artystów.
W ten sposób Białystok New Pop Festival w pandemicznym czasie stał się jednym z pierwszych plenerowych festiwali w Polsce, który – choć dla widzów online – odbył się na żywo, w swoim pierwotnym miejscu i w koncertowych warunkach.
I choć artystów dezorientował pusty plac – bo jak tu grać, nie wiedząc, czy ktoś jest po drugiej stronie łączy (Dr. Misio krzyczał do mikrofonu – „Mam nadzieję, że gdzieś tam jesteście!”) – to jednak i ta pandemiczna, przedziwna edycja okazała się sukcesem. Festiwal zgromadził ponad 338 tys. widzów!
Teraz część widzów nadal będzie mogła słuchać koncertów online, przebywając w różnych miejscach i korzystając ze streamingu. Część jednak będzie mogła wreszcie znaleźć się w samym centrum koncertowej atmosfery, w tańczącym tłumie (choć trzymając dystans, pandemia jednak ciągle jeszcze trwa), pod sceną, na której wystąpi dziesiątka znanych i popularnych muzyków, łączących pokolenia. Tak naprawdę koncertów będzie 11 – do zacnego grona dołączy jeden zespół lub artysta wyłoniony w konkursie młodych talentów.
***
Organizator: Agora SA i Wyborcza.pl
Partner Główny: Miasto Białystok
Partnerzy: Perła Browary Lubelskie, CERI International, Lody Bolero
Patroni medialni: „Gazeta Wyborcza”, Wyborcza.pl, Helios, Kino Polska Muzyka, Wp.pl
Szczegółowe informacje można znaleźć na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku oraz na stronie: bialystoknewpop.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS