A A+ A++

Rzecznik resortu edukacji i nauki Anna Ostrowska poinformowała, że do szkół został wysłany pakiet informacji o szczepieniach przeciw COVID-19. Placówki otrzymały je przez System Informacji Oświatowej. Szczepienia w szkołach mają odbywać się w połowie września.

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19 dzieci, które ukończyły 12 lat. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat konieczna jest także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione są preparatem firmy Pfizer.

W sumie w Polsce jest 2,58 mln uczniów w wieku 12-18 lat.

Szczepienia nastolatków odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. MEiN podało, że po wakacjach szczepienia będą mogły być wykonywane także w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia w połowie września

Zgodnie z ogłoszonym przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka jesiennym harmonogramem szczepień dzieci i młodzieży od 1 do 5 września będzie prowadzona w szkołach akcja informacyjna na temat szczepień (lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym), między 6 a 10 września zbierane będą formularze medyczne w szkołach. Szczepienia w szkołach mają odbywać się od 13 do 17 września.

“Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje o spożywaniu posiłków przed szczepieniem czy przyjmowaniu leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne, aby podali wsz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGdzie zrealizowano najwięcej bonów turystycznych? [AUDIO]
Następny artykułTrawniki. Most już gotowy!