A A+ A++

ADAC podsumowało rok 2020 i wyłoniło najczęściej i najrzadziej psujące się samochody.

W zeszłym roku ADAC musiało interweniować na niemieckich drogach około 3,4 miliona razy. Niektóre modele samochodów wymagały dużej częstszej pomocy, niż inne. Oto krótki przegląd wg. klas.

CZYTAJ TAKŻE: Ranking najbardziej i najmniej awaryjnych samochodów

Klasa A:
Toyota Aygo poradziła sobie najlepiej i to niezależnie od rocznika. Szczególnie dobrze radzą sobie modele sprzed 2016 roku. Na drugim końcu listy znalazł się Smart Fortwo i Forfour. Tu szczególnie awaryjne okazały się modele od 2015 roku.

Toyota Aygo.

Klasa B:
ADAC wymienia dziesięć najlepszych modeli w klasie B. to według kolejności Audi A1, Citroen C3, Fiat Punto, Honda Jazz, Mazda CX-3, Mini, Mitsubishi Space Star, Peugeot 2008, Renault Captur i Skoda Fabia. Negatywnie wyróżnił się Opel Meriva i Hyundai i20. W przypadku tego ostatniego dotyczy to jednak tylko model zbudowanych przed 2016 rokiem.

Audi A1 Sportback

Klasa C:
W segmencie aut kompaktowych najmniej awaryjne okazało się Audi A3 i Q3, ale również dobrze wypadł Seat Leon i VW Beetle, a także Skoda Rapid. Na dalszych pozycjach znalazło się BMW serii 2, Hyundai Tucson, Mazda CX-5, Mercedes A-Class, CLA i GLA oraz Mitsubishi ASX. Żle wypadły starsze roczniki Kii Ceed i Sportage, Nissan Qashqai, Opel Astra, Renault Kangoo i Scénic.

Audi Q3

Klasa D:
Tu dominują modele niemieckie. Według statystyk najmniejszym ryzykiem awarii obciążone są Audi A4, A5 i Q5, BMW 3, 4 i X3, Mercedes klasy C, GLC i GLK oraz Volvo XC60. Na dole rankingu znajduje się Opel Insignia i Ford S-Max, VW Sharan i Seat Alhambra.

Audi A5 Sportback

Klasa E:
Również segment aut biznesowych jest też wyraźnie w rękach niemieckich. ADAC najlepiej oceniło Audi A6 i BMW serii 5. Za to negatywnie oceniono Mercedesa klasy E w szczególności modele z lat 2011 i 2012.

BMW serii 5

ADAC przeanalizowała pod kątem awarii 109 modeli i 25 marek. Oczywiści statystyki niemieckiego automobilklubu to tylko swego rodzaju wskazówki i tendencje pod kątem awaryjności. Pamiętać trzeba, że np. niektórzy producenci mają własne usługi pomocy drogowej działające w ramach gwarancji mobilności, która działa przez pierwszych kilka lat posiadania nowego sam … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiadomości UM: 100. ROCZNICA TRZECIEGO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE
Następny artykułPolicja Chełm: Sadząc ziemniaki wykopał granat