Doktor Andrzej Przybysz, wieloletni Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, przeszedł na emeryturę. W uznaniu dla jego dokonań i zasług wyróżniony został Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”.
Doktor Andrzej Przybysz związany jest z Toruniem od ponad 40 lat. W 1980 roku jako absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku podjął pracę w Zespole Opieki Zdrowotnej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a dzisiejszym Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, gdzie pracuje nieprzerwanie do chwili obecnej. Pełnił w tym czasie funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Wewnętrznego, a od 1 maja 2000 roku Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.
– Dziękujemy za Pana wielką miłość do Torunia, za każdy dobry owoc lekarskiej pracy oraz za zawsze odpowiedzialną współpracę z nami i instytucjami samorządu naszego miasta – powiedział prezydent Michał Zaleski podczas pożegnania odchodzącego na emeryturę dr. Andrzeja Przybysza, jakie odbyło się 26 kwietnia 2021 roku. W uznaniu dla dokonań i zasług dla Torunia i jego mieszkańców, dr Andrzej Przybysz został wyróżniony Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”.
Doktor Andrzej Przybysz znany jest jako lekarz, ale też jako społecznik. W latach 1990-1994 był radnym miasta Torunia. Związany był także przez wiele lat z Wydziałem Zdrowia i Opieki Społecznej w toruńskim magistracie. W czasie swojej pracy w Szpitalu Miejskim, jaki i w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując specjalizację z zakresu organizacji ochrony zdrowia, a także kończąc liczne kursy i szkolenia w zakresie: reformy opieki zdrowotnej w Polsce, zarządzania w służbie zdrowia, ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych.
W okresie swojej 27-letniej pracy na stanowiskach kierowniczych w Szpitalu Miejskim oraz w Urzędzie Miasta Torunia był współautorem i uczestnikiem wielu ważnych zmian zachodzących w ochronie zdrowia. Współuczestniczył w programie pilotażowym reformy administracji publicznej, podjętym z dniem 1 stycznia 1994 roku, w wyniku którego Gmina Miasta Toruń przejęła w ramach zadań z zakresu ochrony zdrowia ówczesny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na toruński system opieki zdrowotnej oraz na poprawne funkcjonowanie samorządu naszego miasta wpływał również jako radny miasta Torunia oraz oficjalny lekarz miejski. Skutecznie modelował procesy prywatyzacji lecznictwa podstawowego, przekształcenia Szpitala Miejskiego i Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, utworzenia pierwszych praktyk lekarza rodzinnego, a także wdrażanie wielu programów profilaktycznych (m.in. CINDI WHO, ukierunkowanego na promocję zdrowia i zapobieganie chorobom przewlekłym). W okresie jego pracy na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpital Miejski stał się placówką nowoczesną, doposażoną w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną, rozwijającą nowe specjalności medyczne m.in. kardiologię inwazyjną, neurochirurgię oraz hematologię z transplantacją szpiku.
Fot. Lech Kamiński
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS