A A+ A++

Przy podpisywaniu umowy deweloperskiej żadna ze stron nie zakłada, że dojdzie do opóźnień w realizacji inwestycji. Każda ze stron umowy powinna jednak kierować się zasadą, że umowy zawiera się na złe czasy.

Istotne jest więc ustanowienie odpowiednich zabezpieczeń na wypadek, gdyby druga strona nie wywiązała się z umowy. Dla dewelopera zabezpieczeniem są po prostu odsetki za nieterminowe płatności i możliwość odstąpienia od umowy. Nabywca również może odstąpić od umowy, w przypadku opóźnienia po stronie dewelopera. Czy jednak może dochodzić naprawienia powstałej w związku z tym szkody? Rozwiązaniem, zgodnie z postanowieniami ustawy deweloperskiej, powinna być kara umowna.

Ustawa deweloperska wyraźnie wskazuje, że w umowie deweloperskiej powinno znaleźć się postanowienie o karach umownych zastrzeżonych na rzecz nabywcy (art. 22 ust. 1 pkt 13 ustawy deweloperskiej). W praktyce zdarza się jednak, że deweloper nie przewiduje w umowie deweloperskiej możliwości dochodzenia kar umownych przez nabywcę. Czy taka praktyka jest poprawna? Mając na uwadze treść powyższego przepisu obowiązującej ustawy deweloperskiej, należy odpowiedzieć, że nie. Trzeba podkreślić, że nawet z …

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybił szybę, okradł sklep. Choć zniszczył kamerę, nagranie udało się odzyskać
Następny artykułWiosna pokazuje ekstremalne oblicze. Wyzwania dla strażników granicznych (ZDJĘCIA)