A A+ A++

i-Portunus skupia się na międzynarodowej współpracy pomiędzy twórcami i instytucjami z różnych krajów objętymi programem “Kulturalna Europa”. Celem programu jest zapewnienie wsparcia finansowego pozwalającego artystom na częściowe pokrycie kosztów podróży oraz pobytu w miejscu realizacji projektu. Do aplikowania o stypendium zachęcani są autorzy działań związanych ze współpracą międzynarodową, rozwojem zawodowym i rezydencjami.

Jak czytamy na stronie projektu, artyści muszą zorganizować akcję z partnerem w innym kraju z programu “Kreatywna Europa”. W bazie danych Transartists można zapoznać się z listą instytucji goszczących w poszczególnych krajach, które przyjmowały stypendystów poprzedniej edycji. Oczywiście artyści są zachęcani do współpracy z instytucjami spoza listy. We wniosku należy opisać projekt oraz jego główny cel, którym będzie współpraca międzynarodowa, pobyt zorientowany na produkcję lub rozwój zawodowy. Wniosek powinien również zawierać wyjaśnienie, w jaki sposób mobilność pozwoli osiągnąć określony cel projektu. Akcja powinna trwać od siedmiu do 60 dni, z zaznaczeniem, że podróż może być ciągła lub podzielona na segmenty.

Gdzie i jak zgłosić wniosek?

Otwarty nabór w programie i-Portunus skierowany jest obecnie do artystów zajmujących się muzyką, komponowaniem i śpiewem, zwłaszcza ukierunkowanych na gatunki muzyki klasycznej, jazzu i muzyki tradycyjnej. Udział w programie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat, bez względu na posiadane kwalifikacje edukacyjne oraz doświadczenie. Projekty realizowane mogą być również przez grupę składającą się z maksymalnie pięć osób.

Nabór wniosków trwa do 15 kwietnia 2021 r. do godz. 18. Aby złożyć projekt, należy założyć konto na stronie projektu i wypełnić formularz zgłoszeniowy w języku angielskim. W zgłoszeniu należy podać: dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, szczegóły planowanej mobilności (daty, cel podróży, środki transportu), informacje dotyczące projektu (opis, potrzeba mobilności, przygotowanie, wpływ) oraz opinię na temat procesu składania wniosków.

Po zakończeniu naboru projekty zostaną ocenione przez dwóch niezależnych ekspertów z różnych regionów Europy. Wyniki naboru zostaną ogłoszone najwcześniej 21 maja. Wszystkie wyjazdy organizowane w ramach projektów zakwalifikowanych do programu muszą odbyć się pomiędzy 16 lipca a 30 listopada 2021 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPod prąd przez Rondo Bankowe
Następny artykułPrzystanek historia. Opowieść o generale Hallerze