A A+ A++

Pierwsze gemy tego spotkania sugerowały, że w ekspresowym tempie upora się ze starszą o cztery lata rywalką. Podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego grała szybko i pewnie, a w efekcie rozpoczęła od prowadzenia 3:0.

Potem jednak coś się zacięło w grze faworytki. Zaczęła się często mylić – trzy błędy w czwartym gemie znacząco pomogły Francuzce w zanotowaniu przełamania. Zawodniczka z Raszyna nieco przygasła, a jej przeciwniczka się stopniowo rozkręcała. W sztabie szkoleniowym Świątek zrobiło się nieco nerwowo, gdy urodzona w Belgii rywalka wyszła na prowadzenie 4:3. Wówczas jednak Polka przebudziła się i wygrała tę odsłonę. Nie przyszło jej to jednak bez trudu – w dziewiątym gemie wykorzystała dopiero czwartego “break pointa”.

27 niewymuszonych błędów

W drugiej partii wyżej notowana z tenisistek przeważała, ale Ferro nie składała broni. Przegrywając 0:2 wyszła z opresji, gdy przy własnym podaniu miała 0:40. Zagroziła nieco Polce jeszcze w końcówce – w szóstym gemie miała okazję na przełamanie, ale nie udało jej się dopiąć swego. Do “breaka” doszło zaś w trzech ostatnich gemach tego meczu.

ZOBACZ: “Adrenalina jeszcze nie opadła”. Iga Świątek mówi o swoich planach

W trwającym prawie półtorej godziny spotkaniu każda z tenisistek miała po 27 niewymuszonych błędów. Świątek miała zaś dużą przewagę w uderzeniach wygrywających – 20-7.

Po spotkaniu Polka podziękowała zgromadzonym na trybunach kibicom, wśród których było sporo jej rodaków.

– Bez was nie dałabym rady – zaznaczyła w pomeczowym wywiadzie.

Turniej bez kibiców

W najbliższym czasie będzie musiała się obyć bez ich wsparcia. Od soboty obowiązuje w stanie Wiktoria pięciodniowy lockdown w związku z pojawieniem się nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Ferro nigdy wcześniej nie dotarła do trzeciej rundy imprezy w Melbourne. Świątek powtórzyła zaś swoje najlepsze osiągnięcie w tym turnieju.

Zawodniczka z Raszyna wygrała tym samym 10. mecz z rzędu w Wielkim Szlemie. Serię tę zaczęła od ubiegłorocznego French Open, w którym sięgnęła po tytuł. We wszystkich tych spotkaniach nie straciła seta.

O 11. z kolei wygraną Polka powalczy w niedzielę z Halep. 29-letnia zawodniczka wyeliminowała występującą w Melbourne z “32” Rosjankę Weronikę Kudermietową 6:1, 6:3. Zwycięstwo to przyszło jej znacznie łatwiej niż w drugiej rundzie, kiedy była bliska odpadnięcia z turnieju. W trzeciej partii pojedynku z reprezentującą gospodarzy Ajlą Tomljanovic przegrywała już 2:5 i była o dwa punkty od pożegnania z rywalizacją, by ostatecznie wygrać całe spotkanie 4:6, 6:4, 7:5.

“To dla mnie przyjemność zmierzyć się z Simoną”

Rumunka ma w dorobku dwa tytuły wielkoszlemowe – triumfowała we French Open 2018 i Wimbledonie 2019. Jej najlepszy wynik w Australian Open to finał sprzed trzech lat. W poprzednim sezonie odpadła rundę wcześniej.

Ze Świątek zmierzyła się dotychczas dwukrotnie i w obu przypadkach była to 1/8 finału French Open. Dwa lata temu górą była była liderka światowego rankingu, a w kolejnej edycji Polka, która wygrała wówczas paryską imprezę.

ZOBACZ: Świątek: najlepszą polską tenisistką jest wciąż Radwańska

– Mam nadzieję, że tym razem będziemy grać dłużej niż w tych wcześniejszych meczach. To dla mnie przyjemność zmierzyć się z Simoną – zapewniła 17. rakieta świata.

Świątek jest ostatnią reprezentantką kraju, która pozostała w stawce w singlu. Zarówno rozstawiony z “26” Hubert Hurkacz, jak i Kamil Majchrzak przegrali mecze otwarcia.

Nastolatka – podobnie jak rok temu – występ w grze pojedynczej łączy z mikstem, do którego zgłosiła się razem z Łukaszem Kubotem. Rywalizację w tej konkurencji rozpoczną w sobotę.

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

dk/ PAP

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł55-latka kierująca Renault spowodowała groźnie wyglądającą kolizję na DK28
Następny artykułCzarnek zmienia punktację czasopism. Awansował m.in. te, w których sam publikował