Zapalenie górnych dróg oddechowych to najczęstszy rodzaj infekcji u dzieci, szczególnie tych, które chodzą do żłobka lub przedszkola. Jest to też najczęstsza przyczyna wizyt dzieci w gabinetach lekarskich i problem, który spędza sen z powiek młodych rodziców. Większość infekcji ma łagodny przebieg, ale nieleczone mogą nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. RTV Euro AGD sprawdza, jakie urządzenia lepiej się sprawdzają w trakcie leczenia infekcji u dzieci oraz kiedy zastosować https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-inhalator-czy-nebulizator-czym-sie-roznia-rodzaje.bhtml
Nebulizator
Urządzenie to służy do zamiany leku w postaci w płynnej w aerozol, co ułatwia jego podanie. W celu podania dawki leku należy wlać go do nebulizatora, założyć maseczkę i rozpocząć inhalacje. Środków leczniczych stosowanych w tego typu urządzeniach jest wiele i zazwyczaj mają one na celu nawilżenie dróg oddechowych i upłynnienie wydzieliny, w celu ułatwienia jej odkrztuszania. Są to urządzenia wielokrotnego użytku, które zasilane są na baterie lub prąd.
Inhalator
Inhalator to pojemnik zawierający lek, który umożliwia przyjęcie odpowiedniej dawki środka leczniczego w formie aerozolu. Tego typu leki wydawane są jedynie na receptę. Po wykorzystaniu leku pojemnik należy zutylizować, a więc jest on przeznaczony do stosowania tylko w trakcie jednej infekcji. W przypadku dzieci podanie środka leczniczego może być utrudnione, gdyż aby leczenie było skuteczne, należy odpowiednio skoordynować oddech z rozpyleniem leku, co może być kłopotliwe szczególnie u najmłodszych.
Które urządzenie wybrać? Opinia RTV Euro AGD. Zdaniem RTV Euro AGD w przypadku dzieci lepiej sprawdzi się nebulizator, który jest łatwiejszy w stosowaniu. Wystarczy przyłożyć dziecku maseczkę do twarzy i włączyć urządzenie. Nawet jeśli nie uda się dziecku założyć prawidłowo maseczki, to trzymanie jej wystarczająco blisko buzi maluszka sprawi, że przyjmie ono przynajmniej częściowo lek. Dodatkowo, z uwagi na częstość infekcji w wieku dziecięcym, które mogą zdarzać się nawet 8–10 razy w ciągu roku, warto zainwestować w urządzenie wielokrotnego użytku. Niezależnie od tego, jaką metodę podania leku się wybierze, należy pamiętać, aby skonsultować to z lekarzem pediatrą, który dobierze odpowiednie leczenie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS