A A+ A++

Kilka miesięcy temu, a dokładniej w sierpniu, Lian Li rozszerzyło swoją ofertę o ciekawe wentylatory. Seria UNI FAN SL120 charakteryzowała się 120-milimetrowymi jednostkami, gdzie aż 32 diod RGB LED umieszczono nie w łopatkach, a ramce wentylatora. Co więcej Tajwańczycy podeszli do zagadnienia na poważnie, a tym samym nie zabrakło innych nowinek. Mowa między innymi o elementach wykonanych z aluminium zamiast standardowych tworzyw sztucznych oraz modularnej budowie, która ogranicza ilość przewodów w obudowie. Poszczególne wentylatory są bowiem stykowo łączone ze sobą. Słuchając głosu ludu Lian Li wprowadza do oferty właśnie większy, 140-milimetrowy model.

Wentylatory Lian Li UNI FAN SL140 dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym. Sugerowana cena producenta jest jednak dość wysoka i wynosi około 110 złotych za sztukę.

Lian Li UNI FAN SL140 - 140-milimetrowe, modularne wentylatory z oryginalnym podświetleniem RGB LED [1]

Lian Li TU150 – Gustowny maluch z oknem dla platform mITX

Lian Li UNI FAN SL140 to standardowe wentylatory 140-milimetrowe o grubości 25 milimetrów. Mamy tutaj do czynienia z łożyskiem typu FDB oraz siedmioma łopatkami, a całość osadzona została w aluminiowo-plastikowej ramce z gumowymi amortyzatorami. Tajwańskie wentylatory pracują z prędkością od 500 do 1500 obrotów na minutę oferując przy tym przepływ powietrza do 78,5 CFM przy ciśnieniu do 1,93 mmH2O i deklarowanej kulturze pracy do 31 dB(A). W przypadku podświetlenia mamy tutaj do czynienia z 32 adresowanymi diodami RGB LED, które umieszczone zostały w ramkach. Światełkami sterować można z poziomu płyty głównej lub dedykowanego, rozbudowanego oprogramowania od Lian Li.

Lian Li UNI FAN SL140 - 140-milimetrowe, modularne wentylatory z oryginalnym podświetleniem RGB LED [2]

Lian Li UNI FAN SL140 - 140-milimetrowe, modularne wentylatory z oryginalnym podświetleniem RGB LED [3]

Alphacool SL-15 – Smukłe wentylatory o grubości 15 milimetrów

To co wyróżnia wentylatory Lian Li UNI FAN SL140 (oraz SL120) od konkurencji, to system montażu. Każdą z jednostek można podłączyć standardowo przy wykorzystaniu modularnej wtyczki typu 4-pin oraz drugiej 3-pin od RGB LED (5V) lub łączyć ze sobą poszczególne wentylatory stykowo, a do płyty głównej czy kontrolera podłączyć tylko jeden z wentylatorów. Znacząco ograniczy to ilość przewodów w obudowie. Proces przedstawiony został dokładnie na filmach poniżej. Wentylatory Lian Li UNI FAN SL140 dostępne są już w zagranicznych sklepach w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym. Kupić je można pojedynczo lub w zestawach po dwie sztuki. Sugerowana cena producenta jest jednak dość wysoka i wynosi 29,99 oraz 69,99 dolarów, czyli około 110 i 257 złotych. W przypadku zakupu dwupaku użytkownik dostaje dodatkowo w zestawie kontroler Lian Li UNI HUB.

Źródło: Lian Li

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNagły zwrot w sprawie zabójstwa prezydenta Adamowicza. Stefan W. ma być badany po raz trzeci
Następny artykułPRZEMYŚLENIA BEZOBJAWOWE I WSPÓŁISTNIEJĄCE cz.1