A A+ A++

Firmy kurierskie szczegółowo informują w swych regulaminach jak aktualnie przebiega doręczanie przesyłek oraz w jakich przypadkach kurier może odmówić wydania przesyłki odbiorcy. Warto zapoznać się z tymi dokumentami, aby uniknąć niemiłej niespodzianki.

Pytanie:

Czy pracownik firmy kurierskiej może odmówić podczas doręczania paczki wydania jej odbiorcy, który nie ma maseczki lub przyłbicy?

Odpowiedź:

W dobie trwającej pandemii, kurierzy, mający kontakt z wieloma osobami, są szczególnie narażeni na ryzyko zakażenia koronawirusem. Z tej przyczyny firmy kurierskie, celem zminimalizowania ryzyka, wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko swoich pracowników, ale również odbiorców.

CZYTAJ TEŻ: Co, jeśli dzieci przeszkadzają w pracy zdalnej? Prawnik radzi

Firmy kurierskie starają się ograniczać kontakt pomiędzy ich pracownikami, a odbiorcami przesyłek do minimum. W związku z tym, wielu dostawców wprowadza możliwość wyrażenia zgody przez odbiorcę na pozostawienie paczki bez podpisu na terenie adresu doręczenia w bezpiecznym miejscu. Wprowadzenie takich rozwiązań powoduje, że kurier doręczy przesyłkę np. pod drzwi, bez ryzykownego i zbędnego kontaktu osobistego z odbiorcą.

CZYTAJ TEŻ: Czy pracodawca może zadzwonić do pracownika na prywatną komórkę lub wysłać maila na prywatny adres?

Trzeba pamiętać, że zlecenie wykonania usługi firmom kurierskim najczęściej jest równoznaczne z akceptacją postanowień zawartych w ich regulaminach i innych procedurach związanych z doręczaniem przesyłek. Co jednak istotne, to właśnie w tych dokumentach firmy kurierskie szczegółowo informują, jak obecnie przebiega doręczanie przesyłek oraz w jakich przypadkach kurier może odmówić wydania przesyłki odbiorcy

CZYTAJ TEŻ: Czy pracodawca może zabronić noszenia maseczki w biurze?

Posłużmy się przykładem. Jedna z firm kurierskich wskazuje, że w przypadku przesyłek z opcją do rąk własnych, doręczenie powinno odbywać się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności (z uwzględnieniem przynajmniej 1 metra odległości, przy zastosowaniu rękawiczek ochronnych). Brak jednak jednoznacznego wskazania, czy w przypadku takich doręczeń kurier ma prawo powstrzymać się od doręczenia przesyłki odbiorcy, któr … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWaszczykowski: Jeśli to prawda, to przegraliśmy polską suwerenność
Następny artykułCzytelniczka: Chciałam nakarmić dziecko i tak zostałam potraktowana… [ Społeczeństwo ]