A A+ A++

ADATA to firma, której nie trzeba raczej przedstawiać nikomu z naszych czytelników. W końcu Tajwańczycy mają w swojej ofercie wiele atrakcyjnie wycenionych i wydajnych SSD. Sporo osób jednak nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że Tajwańczycy posiadają również markę XPG skierowaną do graczy. W jej ramach w ostatnich miesiącach na rynek trafiają między innymi obudowy komputerowe. Testowaliśmy jedną z nich, a dzisiaj pora wspomnieć o najnowszej konstrukcji. Jest to model XPG Defender Pro, który może pochwalić się przewiewnym frontem i topem oraz wentylatorami z podświetleniem ARGB LED. Prócz tego znajdziemy tutaj metalową piwnicę, okno z hartowanego szkła czy dobry zestaw filtrów przeciwkurzowych.

W zestawie z obudową XPG Defender Pro otrzymujemy trzy wentylatory 120-milimetrowe XPG Vento, które wyposażono w podświetlenie ARGB LED.

XPG Defender Pro - Obudowa z przewiewnym frontem i ARGB LED [1]

Test obudowy XPG BATTLECRUISER – Krążownik RGB LED dla gracza?

XPG Defender Pro to dwukomorwa obudowa typu Mid Tower o wymiarach 492 x 220 x 441 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów, która wykonana została ze stali SECC oraz hartowanego szkła o grubości 3 milimetrów. W jej środku zamontujemy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; karty graficzne o długości do 380 milimetrów; chłodzenia procesora o wysokości do 170 milimetrów oraz zasilacze nie dłuższe niż 220 milimetrów. Za tacką płyty głównej jest do 23 milimetrów miejsca na okablowanie. W przypadku nośników danych znajdziemy tutaj dwa dedykowane miejsca 3,5 cala oraz dwa typu 2,5 cala.

XPG Defender Pro - Obudowa z przewiewnym frontem i ARGB LED [2]

Test klawiatury ADATA XPG Summoner – niedrogi i dobry mechanik

Panel I/O w XPG Defender Pro umieszczony został na górze obudowy, bliżej przedniej krawędzi. Gości on dwa złącza USB 3.1 Gen 1 typu A, złącze audio typu combo, przycisk Power oraz od kontroli podświetlenia. Pod względem wentylacji możemy zamontować tutaj do sześciu wentylatorów: trzy 120- lub dwa 140-milimetrowe na froncie, dwa 120- lub 140-milimetrowe na topie oraz jeden 120-milimetrowy z tyłu albo odpowiadające im radiatory od układów chłodzenia cieczą (top do 360 mm, front do 280 mm, tył do 120 mm). Fabrycznie dostajemy trzy mniejsze wentylatory w postaci XPG Vento z podświetleniem ARGB LED. Sugerowana cena XPG Defender Pro nie została zdradzona, jednak nie powinna być to przesadnie droga konstrukcja.

XPG Defender Pro - Obudowa z przewiewnym frontem i ARGB LED [3]

Źródło: XPG

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMikołajkowe zamieszanie, czyli świąteczne czytanie – rozdział IV
Następny artykułBłędów tyle, że nie pograsz. Na razie lepiej włączyć to