A A+ A++

Flagę wywieszamy, aby uczcić ważne uroczystości, rocznice i święta państwowe. Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada – jak wywiesić flagę i jak obchodzić się z nią, kiedy ulegnie zniszczeniu? Najważniejsza zasada to obchodzić się z flagą z należytym szacunkiem. Symboli narodowych nie wolno niszczyć ani znieważać. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń “kto narusza przepisy o godle, barwach i hymnie RP, podlega karze aresztu lub grzywny”.

Jeżeli 11 listopada zdecydujemy się na wywieszenie flagi, pamiętajmy, aby była ona czysta, niepostrzępiona i niewypłowiała. Co poza tym?

Zgodnie z ogólnie przyjętym zwyczajem flagę podnosi się do godziny 8.00 rano, a opuszcza się o zachodzie słońca. Flaga powinna zajmować pozycję uprzywilejowaną i być umieszczona tak, aby nie dotykała podłoża, podłogi lub nie była zamoczona w wodzie.

Najlepiej, aby flaga była zabezpieczona przed zniszczeniem i zerwaniem. Podczas ulewy lub przy bardzo silnym wietrze flagę należy zdjąć.

Jeżeli flaga nie nadaje się do użytku, powinna być zniszczona w sposób godny, najlepiej przez spalenie lub pocięcie w taki sposób, aby rozdzielić barwy. Flaga z papieru używana podczas różnego rodzaju uroczystości, nie powinna być porzucona lub wyrzucona na śmietnik, ale również zniszczona w sposób godny.

Ks. Isakowicz-Zaleski o tym, jak blokowano informacje o polskim Kościele przed Janem Pawłem II

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł35-latek usłyszał zarzut za seksualne propozycje składane 14-latce
Następny artykułZTM szuka pieniędzy. Na początek weźmie się za gapowiczów