A A+ A++

W okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera, mundurowi nie pozostają obojętni na los osób potrzebujących pomocy, szczególnie tych narażonych na zamarznięcie. Policjanci, w czasie interwencji i kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni, informują ich o możliwości skorzystania z różnego rodzaju noclegowni. Apelują też do wszystkich innych osób i proszą o reagowanie na sytuacje, w których ludzkie życie jest zagrożone.

Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Policjanci oraz strażnicy miejscy troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. Bezdomni nie zważają bowiem na to, że większość pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na ich stan techniczny.

– Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie – przekonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, wzorem lat ubiegłych, uruchomił bezpłatną całodobową infolinię. Dzwoniąc pod numer 987, bezdomni mogą uzyskać pomoc w zakresie noclegu i wyżywienia. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKOPIĄ POD WODOCIĄGI
Następny artykuł9 nowych ognisk Covid-19 w Lubelskiem. Żłobek w Piaskach, „poprawczak” pod Lublinem