A A+ A++

Niedawno recenzowaliśmy laptopa Lenovo ThinkPad P14s, który przygotowany został głównie z myślą o pracy w środowisku AutoCAD. Drogi, ale jednocześnie funkcjonalny oraz bardzo dobrze wykonany laptop z ekranem o przekątnej 14 cali. Może się nadawać również do biura czy w podróże – w tym drugim przypadku skupiamy się na mobilności i dość długim czasie pracy na baterii, z kolei w przypadku pierwszego scenariusza możemy podłączyć notebooka do monitora. Tak było w naszym przypadku, bowiem oprócz ThinkPada P14s dostaliśmy również biurowy monitor Lenovo Q27q-10. Przez kilka tygodni pracowałem na tym duecie i po tym czasie mogę powiedzieć, że jako całość przygotowana głównie z myślą o pracy z biurze, sprzęt wypada dobrze.

Autor: Damian Marusiak

Lenovo Q27q-10 to propozycja monitora do biura – z jednej strony producent oferuje nam klasyczne urządzenie o nieodbiegających od normy parametrach. Otrzymujemy solidny ekran WVA o przekątnej 27 cali oraz rozdzielczości 2560×1440 pikseli co bardzo fajnie współgra ze sobą. Matryca oferuje odpowiednio duże pole robocze a także większe zagęszczenie pikseli na cal, co polepsza komfort użytkowania i pracy na co dzień. Z drugiej jednak strony monitor charakteryzuje się ciekawym designem, który będzie w stanie urozmaicić każde wnętrze. Mamy zatem połączenie nowoczesności z klasyką i po części odważnym projektem wizualnym. Do tego nie kosztuje fortuny – Lenovo Q27q-10 można obecnie zakupić za nieco ponad 1100 złotych.

Lenovo Q27q-10 to klasyczny monitor biurowy, ale o niebanalnym wyglądzie, który przykuwa uwagę od pierwszego spojrzenia.

Lenovo Q27q-10 - biurowy monitor WVA o gustownym wyglądzie [59]

Test Lenovo ThinkPad P14s – Smukła, mobilna stacja robocza

Wraz z notebookiem Lenovo ThinkPad P14s do testów dostaliśmy także 27-calowy monitor Q27q-10, który świetnie nada się do pracy biurowej. Charakteryzuje się przede wszystkim asymetryczną podstawą, dzięki której monitor prezentuje się wyjątkowo ciekawie, niemalże unikalnie. Od razu śpieszę jednak z wyjaśnieniem, że nie ma potrzeby martwienia się czy część z ekranem i elektroniką czasami nie przechyli się w drugą stronę. Monitor z poprawnie nałożoną podstawą utrzymuje się sztywno i stabilnie na podłożu, gdzie go położymy (np. na biurku). Lenovo Q27q-10 to sprzęt o całkiem niezłych parametrach – producent oferuje nam 27-calowy ekran WVA o rozdzielczości 2560×1440 pikseli. W mojej opinii taka rozdzielczość jest idealna do zastosowanej przekątnej ekranu. Monitor posiada również 75 Hz częstotliwość odświeżania – nie jest to wprawdzie poziomie 144+ Hz, ale przy 75 Hz również można odczuć nieco lepszą płynność pracy w porównaniu do standardowych 60 Hz.

Lenovo Q27q-10 - biurowy monitor WVA o gustownym wyglądzie [3]

Specyfikacja Lenovo Q27q-10:

  • Typ matrycy: WVA
  • Przekątna ekranu: 27 cali
  • Rozdzielczość natywna: 2560×1440 pikseli
  • Zakrzywienie: Nie
  • Technologia odświeżania: AMD FreeSync / NVIDIA G-SYNC Compatible (przedział 48-75 Hz)
  • Głębia kolorów: 8-bit / 16,7 mln odcieni barw
  • Czas reakcji matrycy: 4 ms GtG
  • Kontrast statyczny: 1000:1
  • Maksymalna luminancja: 300 nitów
  • Tryb HDR: Nie
  • Typ matrycy: matowy ekran
  • Odwzorowanie przestrzeni barw sRGB: 99 procent
  • Dostępne złącza cyfrowe: 1x DisplayPort 1.2 / 1x HDMI 1.4
  • Pozostałe złącza: 1x audio jack 3,5 mm
  • Waga (z podstawą): 5,29 kg
  • Funkcja Pivot: Nie
  • Gwarancja: 36 miesięcy Door-to-door

Lenovo Q27q-10 - biurowy monitor WVA o gustownym wyglądzie [nc10]

Lenovo Q27q-10 - biurowy monitor WVA o gustownym wyglądzie [nc11]

W tej krótkiej recenzji monitora Lenovo Q27q-10 skupiamy się na kilku najważniejszych aspektach z punktu widzenia codziennego użytkowania. Przyjrzymy się więc dokładnie jakości wykonania oraz użytkowaniu menu OSD. Nie zabraknie kolorymetrycznej weryfikacji odwzorowania przestrzeni barw sRGB, Adobe RGB oraz DCI-P3 wraz ze wskazaniem błędów w przedstawieniu barw, a także sprawdzenia poziomu luminancji, temperatury bieli oraz nierównomierności podświetlenia. Przez cały czas trwania testów, Lenovo Q27q-10 był moim dodatkowym obszarem roboczym w połączeniu z ekranem laptopa Lenovo ThinkPad P14s. Oba urządzenia tworzą bardzo fajną całość i jeśli ktoś poszukuje duetu lekkiego ale całkiem wydajnego ThinkPada oraz dodatkowego, dużo większego monitora to oba urządzenia sprawdzą się dobrze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInformacja o zmianie liczby uczestników zgromadzenia organizowanego w trybie publicznym w dniu 10.11.2020 r. w Radomiu.
Następny artykułFitch: Nowa strategia PGE pozytywna dla profilu kredytowego spółki