Jak co miesiąc proponujemy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.
Brendan Wenzel, A każdy widział kota, Amber (wydanie drugie)
Doskonała książka o percepcji, zarówno w wymiarze dosłownym, jak i metaforycznym. Głównym bohaterem jest tytułowy kot, który szedł sobie przez świat z dzwoneczkiem przy obroży. A każdy, kto go spotkał, postrzegał go inaczej. Z psiej perspektywy koci dzwonek był gigantyczny (ach, ten psi słuch), w oczach myszy kot wyglądał jak wielka bestia, natomiast nietoperz widział futrzaka jako zestaw kolorowych białych kropek. Świetny pomysł, wsparty wyjątkową wyobraźnią autora.
Emily Hughes, Dzika, Wydawnictwo Rzeczownik
„Dzika” wygląda jak dziewczyńska wersja „Tarzana”, drapieżnie opowiedziana i narysowana przez Emily Hughes, słynącą z narracyjnych ilustracji, pełnych poczucia humoru i wizualnych smaczków, na które warto mieć wyczulone oko. Tytułowa bohaterka – wychowana w lesie przez zwierzęta, a później „uprowadzona” przez ludzi z miasta – to antyteza grzecznej i posłusznej dziewczynki. Warto ją poznać.
Tina Oziewicz (tekst), Aleksandra Zając (ilustracje), Co robią uczucia?, Dwie Siostry
Delikatna, subtelna i wizualnie stonowana książka obrazkowa o uczuciach, emocjach i postawach wyrażonych za pomocą przygód tajemniczych istot przypominających skrzyżowanie pluszaków z nordyckimi trollami. Każda rozkładówka to jeden przykład. I tak cierpliwość ma piękny ogród, zaufanie buduje mosty, a nostalgia wącha szalik. Choć pomysł na książkę nie jest oryginalny, to liczy się wykonanie: duże wyczucie, takt i graficzny smak.
Øyvind Torseter, Dziura, Format
Książka przeznaczona właściwie dla każdej grupy wiekowej, konceptualna, a jednocześnie wizualna zabawa. Tytułowa dziura występuje tutaj naprawdę: jest wybita na każdej ze stron. Sama opowieść zaczyna się od tego, że główny bohater próbuje ją złapać i oddać do laboratorium. Abstrakcyjny, surrealistyczny humor, oszczędne i minimalistyczne ilustracje to główne zalety tej książki. Dla czytelników, którzy nie boją się niecodziennych tytułów.
Dr Matthew G. Baron (opracowanie), Dieter Braun (ilustracje), Dinozaury od A do Z, Kropka
Książek o prehistorycznych gadach co roku wydaje się chyba jeszcze więcej niż o księżniczkach i jednorożcach. A mimo to obrazkowy leksykon „Dinozaury od A do Z” wyróżnia się spośród tych pozycji uporządkowanym, przejrzystym projektem książki i geometrycznymi ilustracjami Dietera Brauna. Nikt tak jak on nie potrafi łączyć koloru, tzw. flat designu z edukacyjnym charakterem obrazu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS