A A+ A++
Fot. arch. Muzeum Miejskie

18 lipca o godz. 11 rozpocznie się spacer połączony z warsztatami fotograficznymi „Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś – kameralne warsztaty fotograficzne i spacer” zorganizowany przez Muzeum Miejskie. Wyprawę z aparatem poprowadzi Anna Kura pracownik Muzeum.

Muzeum Miejskie w Tychach posiada archiwum internetowe mieszczące ponad 900 fotografii, które dokumentują okres budowy naszego miasta od połowy zeszłego stulenia do końca lat 80. Na potrzeby spaceru prowadząca wybrała z kolekcji najciekawsze kadry i zakątki miasta stanowiące wręcz zagadki tyskich osiedli. Razem z uczestnikami zamierza odnaleźć miejsca ze starych zdjęć i ponownie je sfotografować .

Podczas spaceru Anna Kura będzie nie tylko udzielała fotograficznych wskazówek, ale także opowie o miejskich ciekawostkach, założeniach architektonicznych i urbanistycznych fotografowanych miejsc.

Po spacerze grupa uda się do Starego Magistratu, gdzie wydrukują zdjęcia, z których zostanie stworzona mini-galeria. Tuż obok starych zdjęć będą wisiały współczesne ujęcia. Ich porównanie posłuży do dyskusję o zmianach i ich wpływie na przestrzeń miejską. Po skończonych warsztatach zasilą bazę internetową Muzeum Miejskiego.

Liczba uczestników jest ograniczona do 10 osób. Jednak w razie dużego zainteresowania warsztaty zostaną przeprowadzone ponownie, w innym terminie.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 327 18 20–22, wew. 24, lub mailowo pod [email protected]

Kolejne warsztaty fotograficzne połączone ze spacerem, tym razem po osiedlu A odbędą się 1 sierpnia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSięgnęli po nieosiągalne. Nowatorska technika pozwoli na edytowanie mtDNA
Następny artykułUE: dostęp do środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji powinna zależeć od poparcia neutralności klimatycznej na poziomie krajowym