Mieszkańcy zostali zaznajomieni ze źródłami finansowania rewaloryzacji (85% dofinansowania z UE), procedurą przetargową, czy procesem konsultacji z mieszkańcami, który odbył się w tej sprawie. Zaznaczono, że dofinansowanie związane jest ze szczegółowo opisanym wnioskiem, odnoszącym się do projektu. Ingerencja w ten wniosek mogłaby spowodować cofnięcie dotacji, a tym samym zatrzymanie planowanej inwestycji.
Dofinansowanie pozwoli na wymianę parkowej infrastruktury – placu zabaw czy parkowych ławek na nowe. Dzięki temu inne miejskie place zabaw i parki zostaną wyposażone w sprzęt, który posłuży jeszcze wiele lat. To dodatkowa korzyść płynąca z rewaloryzacji parku.
Podczas spotkania wyraźnie podkreślono, że zieleń w parku pozostanie nienaruszona, będzie ona wzbogacona o nowe gatunki roślin i drzew, tak by w perspektywie kolejnych lat stworzyć pełną, piętrową strukturę zieloną parku.
Wyjaśniono też kwestie zamiany nawierzchni alejek. Była ona elementem konsultacji społecznych, które trwały podczas procesu projektowania odnowy parku. Mieszkańcy, szczególnie matki małych dzieci, osoby niepełnosprawne i rowerzyści, oczekują, że aleje asfaltowe pozostaną, bo to da im szansę pełnego korzystania z walorów parku. Ale nie zostanie zwiększona powierzchnia alei, pozostaną tylko te, które już istnieją.
Podczas spotkania rozmawiano o przyszłym funkcjonowaniu parku, zagospodarowaniu wody, obecności ptaków w parku i wielu ważnych dla mieszkańców kwestiach.
Uczestnicy spotkania uznali zgodnie, że informowanie mieszkańców o tej i innych realizowanych inwestycjach będzie kontynuowane, a wszelkie wątpliwości rozwiewane podczas merytorycznych spotkań z ekspertami.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Archiwum UM
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS