A A+ A++

O rozstrzygnięciu poinformowała po zakończeniu posiedzenia w tej sprawie w wydanym komunikacie Izba Dyscyplinarna SN, a także pełnomocnicy sędziego Tulei.

Powodem wniosku prokuratury wobec tego sędziego było podejrzenie ujawnienia informacji z postępowania przygotowawczego oraz danych i zeznań świadka, które naraziły bieg śledztwa. Chodziło o postępowanie ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r., które zostało dwukrotnie umorzone przez prokuraturę.

Jak przekazano w komunikacie SN Izba Dyscyplinarna nie podzieliła jednak stanowiska, jakoby “sędzia zezwalając przedstawicielom środków masowego przekazu na utrwalenie obrazu i dźwięku podczas posiedzenia SO w Warszawie, a następnie ogłaszając orzeczenie uwzględniające zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa, nie dopełnił obowiązków służbowych wynikających z przepisów Kodeksu postępowania karnego i Kodeksu karnego”.

zobacz także:

“SN w uzasadnieniu rozstrzygnięcia stwierdził, iż niemożliwym było zakwalifikowanie wskazanego we wniosku prokuratora czynu sędziego warszawskiego SO jako przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków, to jest jako tzw. przestępstwa urzędniczego, oraz jako ujawnienia wbrew przepisom ustawy informacji, z którą sędzia zapoznał się w związku z pełnioną funkcją ze względu na to, że sędzia był ustawowo uprawniony do wydania zarządzenia o jawności posiedzenia w przedmiocie rozpoznania zażalenia na postanowienie o umorzeniu śledztwa oraz do dopuszczenia do udziału w tym posiedzeniu przedstawicieli mediów” – dodano.

Rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej Piotr Falkowski powiedział dziennikarzom, że SN “orzekał w sprawie sędziego Tulei w sposób bezstronny, nie kierując się opiniami funkcjonującymi w obiegu medialnym”. “Choć sprawa ta jest szeroko nagłośniona i komentowana (…), to orzeczenie jest takie, jakie zapadłoby też w sprawie, jaka nie znajduje żadnego odzwierciedlenia medialnego” – zaznaczył.

Reprezentujący sędziego Tuleyę me … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozrost ludzkiej populacji zagraża licznym gatunkom zwierząt. Musimy przemyśleć nasz styl życia
Następny artykułO. Destivelle: ludzie nie znają osiągnięć ekumenizmu