Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
– Dosłownie chwilę przed wirusem skończyliśmy prace nad piękną zabawką wspomagającą usypianie dzieci – zaprojektowaną i wyprodukowaną w Pyrlandii – opowiadają twórcy „Kart Snu”. Gadżet dla młodych rodziców i ich pociech powstał dzięki wsparciu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach Inkubacji dla Start-upów.
Koronawirus sprawił jednak, że chwilowo karty można kupić tylko online. – Zapraszamy, póki co wszystko leży i kwiczy – piszą twórcy gadżetu na Pyrawkoronie.pl.
Na stronie znajdziemy dziesiątki innych przedmiotów, usług i sklepów – od wędliniarskich po kwiaciarnie. Łączy je to, że ze względu na epidemię ich twórcy nie mogą działać tak jak do tej pory. Wszystkie inicjatywy pochodzą z Poznania i okolic.
Zebrać rozproszone informacje
Stronę stworzyła poznańska firma informatyczna Bitnoise. Założyli ją dziesięć lat temu dwaj bracia – Adrian i Łukasz Roth. Swój biznes, podobnie jak wiele innych firm, od kilku tygodni prowadzą z domu. – Mamy szczęście, ponieważ w naszej branży praca zdalna jest możliwa, nie musieliśmy zmieniać radykalnie naszego funkcjonowania, ani zamykać czy zawieszać działalności – opowiadają. – Mnóstwo poznańskich firm, z którymi współpracowaliśmy, lub z których usług korzystaliśmy jako konsumenci, musiało. Tak pojawił się pomysł, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców – mówią.
Portal powstał w ciągu jednego weekendu. Nie tylko po to, żeby prowadzącym firmy w Poznaniu i okolicach ułatwić dotarcie do klientów. Bracia podkreślają, że strona powstała też z potrzeby konsumenckiej. – Informacje o tym, które firmy są otwarte, jak zmienił się ich sposób funkcjonowania, czy też, jak można je wesprzeć, są w internecie bardzo rozproszone – zauważyli.
Niedługo znajdziesz ich na mapie
Pyrawkoronie zbiera przedsiębiorców z bardzo wielu różnych branż. Cztery główne kategorie to: usługi, sklepy, jedzenie i sport. Ale znajdziemy tu zarówno wypożyczalnię gier planszowych jak i przychodnię weterynaryjną, porady okołoporodowe i wsparcie dla młodych rodziców, zmuszonych izolować w tej chwili swoje pociechy od dziadków. Są kursy tańca online obok delikatesów, kwiaciarnie i działające na pół gwizdka gastronomie – przed epidemią oblegane, dziś czekające na niepewną przyszłość.
– Żeby ułatwić nawigację, wprowadzimy podkategorie, wkrótce pojawi się również mapka, która pozwoli nam zorientować się, jakie firmy działają blisko nas – zapowiadają właściciele firmy Bitnoise.
Czekamy na wasze opowieści. Jak się żyje w Polsce w czasie epidemii koronawirusa? Z jakimi problemami się stykacie? O czym powinniśmy napisać? Czekamy na sygnały: [email protected].
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS