Przeładunki w marcu wzrosły w tempie ponad dwa razy większym niż w całym pierwszym kwartale.
Przeładunki w pierwszym kwartale wyniosły 6,36 mln ton, co oznacza wzrost o 4,9 proc. w stosunku do tego samego okresu 2019 roku. Pandemia nie przeszkodziła ustanowieniu nowego rekordu, a dynamika wzrostu przeładunku nawet powiększyła się w marcu do 11,2 proc., gdy port przeładował 2,36 mln ton.
Dobre wyniki są efektem wzrostów w przeładunkach masowych, ponieważ drobnicowe zmalały.
Czytaj więcej w: Wirus zakłóci pracę niemieckich portów
Wzrosły one jednak w zespole portów Szczecin-Świnoujście, których obsłużono o blisko 33 proc. więcej niż przed rokiem. Pierwszy kwartał br. okazał się rekordowy dla przeładunków zbóż w obu portach – przedsiębiorstwa portowe przeładowały ich o prawie 100 proc. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Duży popyt, głównie na pszenicę, to skutek ubiegłorocznych pożarów w Australii.
W pierwszym kwartale o 7,7 proc. wzrosły także przeładunki paliw. Natomiast przeładunki węgla, rud, innych masowych oraz drobnicy zmalały. Ogółem po pierwszych trzech miesiącach w obu portach przeładunki spadły o siedem procent.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS