A A+ A++

Polityk pytany o perspektywy związane z geotermią zaznaczył, że kluczowe jest ograniczenie ryzyka inwestorów. „Geotermia jest bardzo obiecującym w polskich warunkach źródłem. Chcielibyśmy na nią położyć odpowiedni nacisk. Pracujemy razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska jeżeli chodzi o wsparcie projektów geotermalnych, jeżeli chodzi o takie kompleksowe rozwiązanie, które ograniczałoby ryzyko tych pierwszych odwiertów, bo to jest największy problem dla inwestora, którym często jest samorząd” – stwierdził minister.

„Dla nas tematyka ciepła, energetyki cieplnej, ogrzewania, jest absolutnie centralna jeżeli chodzi o ewolucję polskiego systemu energetycznego. Ona była taką troszkę zapomnianą problematyką, 400 sieci ciepłowniczych, które w Polsce są powyżej 5 MW termicznych to jest takie śpiące aktywo, które dotychczas nie była w należyty sposób wykorzystane” – dodał.

Kurtyka zwrócił również uwagę na strategię swojego resortu dotyczącą lokalnego wymiaru energetyki. „Nasze myślenie w Ministerstwie Klimatu jest takie, że musimy uruchomić ten lokalny wymiar energetyki, bo tam bardzo dużo synergii mieści się właśnie na styku lokalnej sieci ciepłowniczej, lokalnego systemu transportowego, lokalnego systemu energetycznego” – stwierdził.  

“To nie jest tylko geotermia, to może być biogaz, to może być biometan na małą skalę. Zaproponujemy rozwiązania w postaci spółdzielni energetycznych po to by odblokować ten lokalny wymiar energii” – dodał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowoczesne stoiska targowe kluczem do skutecznej promocji
Następny artykułZimowy rekord PKP Intercity