Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem serwisu internetowego jest Bomega sp. z o.o. KRS:0000841054, NIP: 9112034523; REGON: 386056613. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: adres poczty elektronicznej: [email protected]
W prawyborach w Partii Demokratycznej tylko Bloomberg chce, by USA dalej eksportowały ropę
02.03.2020r. 14:19
W prawyborach w Partii Demokratycznej trwa debata o amerykańskim eksporcie ropy. Niektórzy z kandydatów na kandydata na prezydenta chcą z niego zrezygnować, natomiast za utrzymaniem eksportu ropy jest tylko Michael Bloomberg – czytamy w BiznesAlert.pl.
Stany Zjednoczone zaczęły eksportować ropę naftową w 2015 roku po decyzji prezydenta Baracka Obamy. Komentatorzy amerykańskiej polityki twierdzą, że deklaracja chęci utrzymania eksportu ropy pomoże byłemu burmistrzowi Nowego Jorku zdobyć poparcie w stanach, które skorzystały na handlu tym surowcem, czyli w Teksasie, Luizjanie (tradycyjnie popierających Republikanów) i Nowym Meksyku. Z drugiej strony ten postulat kłóci się ze stanowiskiem pozostałych kandydatów, którzy kładą nacisk na konieczność szybkiego ograniczania emisji gazów cieplarnianych, albo jeszcze nie zajęli stanowiska w tej sprawie. Bloomberg argumentuje, że zakończenie eksportu ropy przez Stany Zjednoczone sprawi, że ich miejsce chętnie zajmą konkurenci, tacy jak Arabia Saudyjska czy Rosja.
Kandydaci z postępowego skrzydła Partii Demokratycznej, czyli senatorowie Bernie Sanders i Elizabeth Warren zapowiedzieli przywrócenie zakazu eksportu ropy, w ramach odchodzenia od paliw kopalnych. Joe Biden i Amy Klobuchar nie wypowiedzieli się publicznie na ten temat jeśli zostaną wybrani w ramach szerszych planów przeniesienia gospodarki USA z paliw kopalnych. -Inni kandydaci, tacy jak były wiceprezydent Joe Biden, senator Amy Klobuchar nie wypowiedzieli się na ten temat, natomiast Pete Bittigieg wycofał się z prawyborów.
Zakaz eksportu ropy został wprowadzony w latach 70. XX wieku, kiedy Stany Zjednoczone wydobywały znacznie mniej ropy naftowej niż zużywały. Kilka lat temu w USA rozpoczęła się rewolucja łupkowa, dzięki której stały się one jednym z czołowych wydobywców na świecie, co w trakcie swojej prezydentury wykorzystywał prezydent Trump. W ciągu trzech lat na stanowisku prezydenta prowadził on zresztą politykę, która sprzyjała interesom koncernów naftowych.
Organizacje ekologiczne, takie jak Greenpeace i Oil Change International, mocno lobbują wśród demokratycznych kandydatów na rzecz przywrócenia zakazu eksportu ropy naftowej, twierdząc, że pomoże to zmniejszyć emisje nawet o 73 do 165 milionów ton metrycznych ekwiwalentu CO2 rocznie – jest to równowartość zamknięcia od 19 do 42 elektrowni węglowych. – Przywrócenie zakazu stanowiłoby również silny sygnał dla inwestorów energetycznych, że era paliw kopalnych dobiega końca – podaje cytowany przez BiznesAlert.pl Oil Change International.
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
Nie zgadzam sięZgadzam się
Etykieta logowania społecznościowego
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
Nie zgadzam sięZgadzam się
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.ZgodaPolityka prywatności
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS