Sądy piąty rok próbują ustalić czy Wspólnota może uchwałą zwykłą wprowadzić oprócz kosztów na remonty wynikający z ustawy, obowiązkowy dodatkowy Fundusz Remontowy.
Właśnie mija piąty rok i cztery różne wyroki w tej prostej sprawie , może by to było śmieszne gdyby nie kolejne koszty, a wystarczy zajrzeć do komentarza do ustawy , który jasno mówi, że nie , bo prowadziło by to do możliwości pozbawiania mieszkań innych właścicieli, przez właściciela który ma ponad 50% udziałów i chce sobie z kamienicy zrobić pałac. Fundusz Remontowy jest obligatoryjny w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych . Niestety sędziowie nie są w stanie pojąć, że to są dwie odmienne ustawy i dotyczą innego typu własności i w uzasadnieniu kolejnych wyroków raz korzystają z jednej a raz z drugiej ustawy , a jak zwróciłem im uwagę , że coś jest nie tak , to ostatnie uzasadnienie sędzia oparł na Konstytucji . Napisałem skargę do Prezesa , to dostałem bardzo logiczną odpowiedż , żebym spadał na drzewo bo sędziowie są niezawiśli . Przy okazji tej sprawy nasunęło mi się kilka zmian w prawie ,które by zabezpieczały obywatela przed sądami.
Szanowna Pani
Mam prośbę o przekazanie moich wniosków o pilną zmianę prawa do osób kompetentnych w Ministerstwie do podejmowania takich decyzji oraz do Komisji Sprawiedliwości Sejmu.
Na podstawie doświadczeń z moją sprawą uważam za pilne wprowadzenie następujących regulacji :
Wprowadzenie komputerowego rejestru gwarantującego , że obywatel zostanie zawiadomiony o toczących się w stosunku do niego sprawach.
Każdy obywatel miał by prawo podać do tego rejestru swój adres e-mail . Rejestr zawierał by nr. Pesel i adres e-mail . Sąd miał by obowiązek sprawdzić czy obywatel jest zgłoszony w rejestrze i wysyłać na jego adres e-mail, kopie korespondencji. Zapobiegnie to obecnie istniejącej możliwości uzyskania przez oszustów wyroków o których pokrzywdzony nic nie wie . Odwrócenie skutków takich wyroków często jest potem niemożliwe. Przykładem jest moja sprawa VIII C 55/15 w Sądzie Rejonowym Wrocław Śródmieście.
Zobowiązanie sędziów do sporządzania uzasadnienia wyroku na piśmie obligatoryjnie , a nie tylko na pisemny wniosek powoda .
Obywatel występujący w sądzie z reguły nie wie , że musi w ciągu siedmiu dni wystąpić z ta wnioskiem o pisemne uzasadnienie wyroku , nie wie też , że wyrok bez uzasadnienia nie ma żadnej mocy , a sprawa jest nie do odwrócenia . Wykorzystują to oszuści przekupując adwokatów , aby nie składali takich wniosków , adwokatowi za to nic nie grozi. Jak drogo kosztuje brak tej wiedzy przekonałem się osobiście.
Zniesienie konieczności wnoszenia opłat sądowych przed rozpoczęciem procesu , w sprawach o odzyskanie pieniędzy lub dóbr materialnych od oszustów , lub utraconych w wyniku wadliwych decyzji administracyjnych.
Jest to konieczne bo obecnie większości poszkodowanych nie stać na wpłacenie opłat sądowych, aby rozpocząć proces , gdyż ci ludzie już zostali pozbawieni majątku. Szczególnie jaskrawo widać to w aferze reprywatyzacyjnej , gdzie mafia mogła swobodnie działać bo poszkodowanych nie było stać na wytoczenie procesu. Dodatkowym problemem są koszty adwokackie , przekraczające 5 tys zł w najprostszej sprawie z tego zakresu , uważam że warto rozpatrzyć obligatoryjne przyznawanie obrońcy z urzędu w takich sprawach. Możliwość zwolnienia z opłat na podstawie obecnie istniejących przepisów to fikcja , aby uzyskać zwolnienie trzeba być menelem mieszkającym pod mostem, bo posiadanie normalnego mieszkania jest powodem do odrzucenia wniosku. Także bezpłatna pomoc prawna jest w wypadku bezużyteczna , bo adwokat z tej instytucji nie może reprezentować pokrzywdzonego przed sądem.
Obligatoryjne zawiadamianie przez sąd prokuratury , jeśli sąd w trakcie procesu otrzyma wystarczającą wiedzę o popełnieniu przestępstwa przez świadków lub strony postępowania.
Wielokrotnie w sądzie są przedstawiane sfałszowane dokumenty , lub wykazane jest dowodami , że świadkowie kłamią . Obligatoryjne zgłaszanie takich faktów do prokuratury przez sąd spowoduje eliminację takich zdarzeń i znacznie skróci czas prowadzenia spraw. Przykładem jest moja sprawa , sąd dostał pełne dowody na to , że powód celowo podał fałszywy mój adres , działanie to spowodowało powstanie kosztów i zmarnowanie czasu przez sąd, spowodowane przewlekłym i bezpodstawnym procesem , a takie działanie powoda powinno być ukarane .
Zakaz naliczania wypłaty wynagrodzenia, pełnomocnikowi powoda, przez komornika w ramach egzekucji komorniczej.
Jest to legalny sposób dawania łapówki z pieniędzy pozwanego , za przekazanie sprawy , obecnie nagminnie stosowany przez komorników.
, aby znależć jasny i klarowny komentarz do ustawy o własności lokali który mówi jasno, żażniejsza jest Konstytucja
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS