Chociaż wiele produktów spożywczych musimy koniecznie przechowywać w lodówce, są również i takie, którym panujące w niej warunki wręcz szkodzą. W artykule wymieniliśmy produkty, którym nie służy zimno.
Nie każdy pamięta o tym, że towary przeznaczone do przechowywania w warunkach chłodniczych, są zwykle odpowiednio oznakowane. Chociaż intuicyjnie wiemy, jakie produkty potrzebują niższych temperatur, zdarza nam się umieścić w niej nieodpowiednią żywność.
Czego nie przechowywać w lodówce?
Istnieją grupy produktów, jak np. otwarte soki, dżemy, sosy, mięso, nabiał i niektóre owoce, które bezwzględnie wymagają chłodnych temperatury. Przechowywanie w chłodniejszych warunkach sprzyja również wydłużeniu przydatności do spożycia takich pokarmów jak jajka, ketchup czy owoce cytrusowe. Do towarów, których kategorycznie nie powinniśmy trzymać w lodówce, należy jednak żywność, którą część z nas spożywa przynajmniej kilka razy w tygodniu.
W lodówce nie powinno się przechowywać, chociażby pomidorów, które tracą przez to smak i aromat. Chłód pogarsza również ich strukturę. W chłodnych warunkach wielu z nas przetrzymuje także cebulę oraz czosnek, które źle reagują na wilgoć i chłód, przez co miękną i mogą pleśnieć.
W temperaturze pokojowej powinniśmy także przechowywać bakłażany, które najlepiej włożyć do oddzielnego pojemnika. Nie każdy wie, że są one wrażliwe na etylen wydzielany przez wiele innych warzyw i owoców. Obcowanie z tą substancją przyspiesza psucie bakłażanów.
Z kolei w zimnie nie dojrzeje awokado, dlatego twarde warzywo najlepiej położyć na kuchennym blacie i cierpliwie poczekać aż zmięknie. Co ciekawe, w lodówce szybciej popsują się także marchewki, które powinno się trzymać w ciemnym miejscu, z dała od światła słonecznego.
Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS