A A+ A++

Retrogradacja Merkurego, która budzi strach. Dlaczego tak jest?

Retrogradacja Merkurego to zjawisko astrologiczne, w którym planeta zdaje się poruszać wstecz na tle gwiazd (z perspektywy Ziemi). Jest to efekt iluzoryczny, wynikający z różnic w prędkości orbit.

Zobacz również:

W astrologii okresy retrogradacji Merkurego są znane jako czas zamieszania, szczególnie w sferach komunikacji, technologii, podróży i relacji międzyludzkich.

To moment, w którym zaleca się ostrożność przy podejmowaniu decyzji i unikanie rozpoczynania nowych projektów, ponieważ mogą wystąpić opóźnienia i nieporozumienia.

26 listopada 2024 roku czeka nas ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego i potrwa ona do 15 grudnia 2024 roku. W tym czasie Merkury będzie znajdował się w znaku Strzelca, co może wpływać na spowolnienie działań, szczególnie w kwestiach edukacji, podróży i planowania długoterminowego.

Te znaki powinny szczególnie uważać na wpływ retrogradacji

Merkury kończy swoją retrogradację 15 grudnia 123RF/PICSEL

Retrogradacja Merkurego wpłynie według astrologii na wszystkie znaki zodiaku, ale niektóre z nich mogą silniej odczuwać działanie tego zjawiska. Wśród nich znajdzie się chociażby Strzelec.

Strzelce mogą doświadczać opóźnień w podróżach oraz trudności w nauce i planowaniu. To dobry moment na refleksję nad życiowymi celami.

Merkury może także namieszać u Bliźniąt i Panien. Silnie związane z Merkurym, mogą napotkać wyzwania w komunikacji, zdrowiu i codziennych obowiązkach.

Okazuje się, że możemy jednak nieco złagodzić wpływ tych energii. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy wstrzymać się z rozpoczynaniem nowych projektów w tym okresie.

To także idealny moment na skupienie się na swojej duchowości. To czas rozliczeń z samym sobą i analiz przeszłości, a także szansa na naprawę dawnych błędów.

W tym czasie możemy skupić się na oczyszczaniu przestrzeni. Można korzystać z rytuałów oczyszczania, takich jak palenie szałwii lub palo santo, by zredukować napięcie energetyczne.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGwałtowny wzrost cen masła w brytyjskich sklepach
Następny artykułKolejne zatrzymania i zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w RARS