A A+ A++

Liczba wyświetleń: 553

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez holenderski urząd statystyczny CBS, członkowie rodziny stanowili prawie jedną trzecią wszystkich obywateli krajów spoza UE i EFTA, którzy przenieśli się do Holandii w latach 1999 – 2023.

W tym okresie do Holandii przybyło około 1,8 miliona imigrantów spoza UE i EFTA. Z czego 32 proc. dołączyło do bliskich krewnych. Spośród nich natomiast 6 proc. było spokrewnionych z uchodźcami.

40 proc. z imigrantów objętych badaniem ponownie wyjechało z Holandii do końca 2023 roku. Jednak 57 proc. osób, które przyjechały jako członkowie rodziny, zostało.

Około 90 proc. imigrantów, którzy przyjechali na studia do Holandii, wyjechało z niej. 45 proc. z nich w ciągu dwóch lat od przyjazdu.

Z danych CBS wynika, że z 1,6 mln obywateli Unii Europejskiej i EFTA, którzy przybyli do Holandii w latach 1999 – 2023, ponad 60 proc. opuściło ją do końca tego okresu. W tym przypadku członkowie rodzin stanowili 29 proc. imigrantów z UE.

Wśród imigrantów rodzinnych spoza UE i EFTA, którzy przybyli do Holandii w latach 2005–2010, większość (57 procent) po 13 latach nadal przebywała w tym kraju. Również stosunkowo duża ilość imigrantów ubiegających się o azyl także pozostaje w Holandii.

Najczęściej to studenci opuszczają Holandię dość szybko. 45 proc. studentów wyjeżdża w ciągu dwóch lat, a prawie 90 proc. ostatecznie. Jest tak samo prawdopodobne, że migranci zarobkowi opuszczą kraj i robią to tak szybko, jak to możliwe.

Natomiast ukraińscy uchodźcy przybyli stosunkowo niedawno, a w dniu 31 grudnia 2023 roku zdecydowana większość nadal przebywała w Holandii.

Z 1,6 mln imigrantów z UE, którzy nie posiadają obywatelstwa holenderskiego, i przybyli do Holandii od 1999 roku, 944 tys. opuściło ją ponownie do 31 grudnia 2022 roku. Było to ponad 60 proc. Grupa ta jest zatem bardziej skłonna do wyjazdu niż imigranci spoza UE.

Większość z imigrantów z UE, którzy przybyli do Holandii w latach 1999 – 2022 to imigranci zarobkowi (stanowią 33 proc.). A następnie imigranci rodzinni (29 proc.).

Podobnie jest w przypadku imigrantów spoza UE. Imigranci zarobkowi zwykle wyjeżdżają z Holandii wcześniej. Imigranci rodzinni stanowią największą grupę nadal zamieszkującą Holandię (37 proc.).

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

TAGI: Imigranci i uchodźcy, Niderlandy

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzef watykańskiej dyplomacji na KUL: „dyplomacja miłosierdzia” nadzieją dla świata
Następny artykułRunaway czeka na nowy dom