A A+ A++

Takie dane za 2023 rok podaje 14. edycja dorocznego raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”, który został opracowany przez KPMG. W porównaniu z 2022 r. kwota jest wyższa o 15 proc.

– Pomimo znacznego wzrostu cen w tym sektorze w ostatnich latach popyt na luksusowe nieruchomości w Polsce jest stabilny, co wynika z rosnącej liczby zamożnych Polaków oraz zainteresowania zagranicznych inwestorów, którzy postrzegają nasz kraj jako atrakcyjne miejsce do inwestowania i życia – podkreśla Marcin Malmon, Associate Director, zespół doradztwa i wycen dla sektora nieruchomości w Dziale Deal Advisory, KPMG w Polsce.

Jak dodaje, sektor ten przyciąga zarówno klientów kupujących nieruchomości na cele mieszkaniowe lub wakacyjne, ale również inwestorów poszukujących dywersyfikacji swojego portfela aktywów, którzy decydują się zarówno na lokalizacje w prestiżowych kurortach, jak i w największych miastach w zależności od wybranej strategii inwestycyjnej.

Rekordowa transakcja za mieszkanie padła w Gdańsku

To jednak Warszawa pozostaje głównym ośrodkiem rynku najdroższych nieruchomości. Z raportu „Z wyższej półki” przygotowanego przez ThinkCo i Otodom wynika, że 85 proc. nieruchomości luksusowych zlokalizowanych jest w zaledwie pięciu miastach. Obok Warszawy są to Gdańsk, Gdynia, Kraków i Wrocław.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPies w mieszkaniu. Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę najmu?
Następny artykułRaków – Stal: gol w ostatniej minucie na wagę zwycięstwa