A A+ A++

Przedstawiona strategia cyfryzacji Polski to rozpisany na dekadę plan transformacji informatycznej naszego kraju. Zakłada on m.in. znaczący rozwój e-usług w administracji publicznej. Do 2035 r., według zapowiedzi, wszystkie podmioty realizujące zadania publiczne mają pracować w systemie elektronicznego zarządzania dokumentami, a każda sprawa będzie załatwiana elektronicznie. Ma się to wiązać z koniecznością dostosowania przepisów KPA do tej formy załatwiania spraw (w tym z wprowadzeniem tzw. domyślności cyfrowej oraz elektronicznej wersji dokumentów).

Czytaj więcej

Chodzi też o uproszczenie procedur i wprowadzenie jednego punktu, w którym będzie można korzystać ze wszystkich usług. Obowiązywać ma zasada, że obywatel czy przedsiębiorca podaje swoje dane tylko raz. Następnie są one przekazywane do bazy danych, z której każdy urząd w razie potrzeby może je pobrać. Ma to zapobiec konieczności wielokrotnego wypełniania formularzy. Planowane jest też stworzenie nowego środka identyfikacji elektronicznej, odpowiednika podpisu zaufanego dla osób prawnych – którym mogłaby się posługiwać każda osoba reprezentująca ten podmiot.

– Od dawna oczekujemy tego, żeby móc raz podać dane, które następnie urzędy by same przekazywały między sobą. To nie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułУ Києві росте кількість постраждалих внаслідок російського удару: показали нові кадри
Następny artykułNawet zmarły w środku nie przeszkadza. Tak wygląda nielegalny handel grobami w Polsce