A A+ A++

Pestka z awokado do rośln doniczkowych

Dlaczego akurat pestka z awokado jest pomocna roślinom doniczkowym? Wszystko to zasługa fosforu oraz antyoksydantów, które wpływają korzystnie na kondycje naszych pielęgnowanych okazów. Nie dość, że wzmacniają korzenie, które odpowiedzialne są za prawidłowy wzrost. Ponadto mogą chronić przed chorobami grzybowymi, minimalizować ryzyko ataku szkodników, a także wspierać przed zimą oraz jesienią, kiedy rośliny mają zdecydowanie mniej promieni słonecznych. Oczywiście, może być ona również pomocna dla tych gatunków, które zakwitają.  Zanim jednak skorzystamy z pestki awokado do roślin, trzeba ją odpowiednio przygotować.

„Ewa gotuje”: Zielona szakszuka z awokadoPolsat

Przygotowanie pestki z awokado do roślin

Pestka z awokado często jest wyrzucona do kosza. Niesłusznie!123RF/PICSEL

Domowy nawóz z pestki jest łatwy w przygotowaniu. Jądro awokado trzeba dokładnie wyczyścić z pozostałości miąższu, a później umieścić na ręczniku papierowym i odstawić w suche miejsce, aby dobrze przeschła. Po około trzech dniach czas zabrać się do dalszej pracy. Teraz wystarczy pestkę zetrzeć na tarce o drobnych oczkach tak, aby powstał proszek. Skoro już uzyskaliśmy nasz nawóz, trzeba go przesypać do słoiczka, szczelnie zakręcić i przechowywać w suchym miejscu.

Jak stosować nawóz z pestki awokado?

Paproć wystrzeli, jeśli dodamy jej nawozu z pestki awokado

Paproć wystrzeli, jeśli dodamy jej nawozu z pestki awokado123RF/PICSEL

Skoro mamy już przygotowany nawóz z pestki awokado, czas poznać patenty, jak z niego korzystać. Można dozować go co najmniej na trzy sposoby. Pierwszy z nich polega na tym, aby wymieszać specyfik z ziemią, ale sprawdzi się wyłącznie w trakcie przesadzania naszych domowych okazów. Drugi polega na rozsypaniu niewielkiej ilości proszku z pestki awokado na podłożu. Trzeci wymaga wymieszania niewielkiej ilości z wodą (łyżka na litr wody) oraz podlewaniu raz na miesiąc.

Jakie rośliny można zasilać proszkiem z pestki awokado? Taka pożywka będzie idealna do storczyków, gruboszy, sansewierii oraz paproci.

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKapliczka z 1923 roku w Korytnie
Następny artykułJak zwiększyć sprzedaż dzięki promocjom SMS w Black Friday: Kompletny przewodnik