A A+ A++

Japońskie siły samoobrony zorganizowały zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia z udziałem swoich najpotężniejszych maszyn transportowych pionowego startu. Armia chciała w ten sposób wysłać wymowną wiadomość do Moskwy i Pekinu, że jest w pełnej gotowości do obrony kraju.

Wielki wróg Rosji pręży muskuły swoimi maszynami V-22 Osprey
/1. Grupa Śmigłowcowa Lądowych Sił Samoobrony /materiały prasowe

Japonia od bardzo dawna pozostaje w konflikcie z Rosją o Wyspy Kurylskie, a od niedawna na horyzoncie pojawiły się nowe problemy, tym razem z Chinami, które coraz częściej wspominają o podboju Tajwanu. Kraj Kwitnącej Wiśni, jako sojusznik Stanów Zjednoczonych i Tajwanu, rozpoczął historyczne zbrojenie się, by móc się skutecznie obronić przed wrogiem oraz pomóc swoim sojusznikom.

Japońska armia w ostatnich miesiącach zaczęła intensywnie ćwiczyć z udziałem okrętów wojennych, samolotów i dronów. Kilka dni temu przeprowadzono niesamowicie prezentujący się “marsz słoni”, czyli np. masowy start jednego rodzaju samolotów, na lotnisku w Kisarazu. W tym przypadku było to osiem sztuk majestatycznych V-22 Osprey. Te wyjątkowe maszyny transportowe oferują możliwość wykonania pionowego startu i lądowania.

Japonia pręży muskuły swoimi potężnymi V-22 Osprey

Dzięki temu, te wirnikowce mogą wzbić się w powietrze praktycznie z dowolnego miejsca. Co ciekawe, jakiś czas temu, to właśnie Japonia stała się pierwszym krajem na świecie, który mógł eksploatować na swoim terytorium potężne V-22 Osprey. Ta hybryda samolotu i śmigłowca cechuje się bowiem ogromną wszechstronnością i niezawodnością. Amerykańska flota liczy ponad 300 maszyn, które łącznie spędziły w powietrzu ponad 600 tysięcy godzin.

Z oficjalnie podawanych danych wynika, że jedna sztuka kosztuje aż 120 milionów dolarów, co czyni V-22 jednym z nadrożnych samolotów świata. Osprey został zaprojektowany przez firmy Boeing i Bell Helicopters. Jest to maszyna pionowego startu i lądowania, dlatego oferuje tak dużą praktyczność w wykonywaniu zadań. Pierwszy model V-22 wzniósł się w powietrze w marcu 1989 roku, ale do służby trafił dopiero w 2007 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMożna obniżyć wynagrodzenie zarządców sanacyjnych? Sąd Najwyższy zdecydował
Następny artykułTajemniczy mężczyzna w hotelu. Zostawił torbę pełną pieniędzy i zniknął