A A+ A++

Kierujący przeworskim szpitalem Robert Płaziak w dniu 4 października – decyzją Zarządu Powiatu, będącego organem prowadzącym placówki – został odwołany ze stanowiska. To pokłosie postępowania konkursowego na szefa SP ZOZ w Przeworsku, ogłoszonego pod koniec sierpnia br.

Robert Płaziak na czele przeworskiego SP ZOZ stał od momentu odwołania poprzedniego dyrektora. Zarząd Powiatu wskazał go jako osobę odpowiedzialną za szefowanie placówce. Jak informowaliśmy w sierpniu br., zdecydowano, by procedura wyłonienia dyrektora odbyła się w drodze konkursu. W tym celu na lipcowej sesji powiatowej w drodze głosowania ustanowiono skład komisji konkursowej, liczącej 7 osób. Znaleźli się w niej: Katarzyna Balawender (przewodnicząca), Tomasz Huc, Krzysztof Bartuś, Stanisław Pokrywka, Marcin Fujarowicz, i lekarz Marek Kot oraz przedstawiciel Rady Społecznej przeworskiego szpitala Tomasz Bury. Zarząd Powiatu Przeworskiego i Rada Powiatu Przeworskiego podkreślili wówczas, że wybór nowego szefa jednostki będzie decyzją kolegialną.

Na ostatniej sesji, 4 października, starosta przeworski Dariusz  Łapa podał informację, że 3 października powołana komisja konkursowa obradowała w tej sprawie w pełnym składzie. Na konkurs na dyrektora szpitala w Przeworsku wpłynęło łącznie 10 ofert (startował w nim również dotychczasowy dyrektor R. Płaziak). W formie głosowania tajnego wyłoniono kandydatkę na dyrektora placówki – Magdalenę Pogroszewską. Natomiast 4 października zarząd powiatu podjął m.in. uchwałę odwołującą z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora R. Płaziaka i powołania wspomnianej kandydatki na szefową przeworskiej lecznicy na okres 6 lat. Magdalena Pogroszewska oficjalnie rozpoczęła pracę 7 października br.

Nowa dyrektor szpitala M. Pogroszewska ma 46 lat, z wykształcenia jest prawnikiem z ukończoną aplikacją prokuratorską i radcowską, ukończyła też studia podyplomowe w zakresie: zarządzanie i marketing, rachunkowość i finanse dla zaawansowanych oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi, jak i prawo gospodarcze, restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstw. Jak poinformowała na sesji, cała jej dotychczasowa kariera zawodowa była związana z zarządzaniem podmiotami działalności leczniczej. Od 2006 roku była zatrudniona w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie (początkowo jako radca prawny, później jako kierownik kadr), gdzie odpowiadała za politykę kadrową. Następnie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych, p.o. dyrektora naczelnego i zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. W końcu w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych.

– Poznałam prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania podmiotów leczniczych zarówno z płaszczyzny wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. W swoim zarządzaniu stawiam na współpracę i dialog zarówno ze współpracownikami, jak i organem tworzącym – powiedziała M. Pogroszewska.

Wspomnianej życzono dużo wytrwałości i siły w nowym środowisku pracy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHistorie kryminalne: Sataniści z parku Radziwiłłowskiego
Następny artykułStomil Olsztyn przegrywa z Pelikanem Łowicz