A A+ A++

“Rosja nie używa broni nuklearnej w odpowiedzi na ataki wroga, ponieważ rozumie niebezpieczeństwo i nieodwracalność takiego konfliktu. Na razie Moskwa wykazuje cierpliwość, ale może się ona wyczerpać” – napisał wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew. Były prezydent Rosji zagroził także, że w odpowiedzi na wykorzystanie przez Ukrainę zachodniej broni dalekiego zasięgu Rosja może przekształcić Kijów w “wielką roztopioną plamę”.

Miedwiediew w swoim wpisie po raz kolejny obarczył Zachód o wywołanie konfliktu na Ukrainie. 

“Co zachodni przywódcy i ich rozdarty wojną establishment polityczny sądzą o reakcji naszego kraju na ewentualne ataki rakietowe ‘w głąb (rosyjskiego – przyp. red.) terytorium’? Że Rosjanie dużo mówią o odpowiedzi bronią masowego rażenia, ale nic nie robią. Są to po prostu ‘interwencje werbalne’. Rosjanie nie przekroczą linii. (…) Nie potrzebują konfliktu nuklearnego (…). I w ogóle – komu apokalipsa jest potrzebna? No i inne rzeczy w tym samym duchu” – napisał na Telegramie wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. 

Były prezydent Rosji stwierdził, że “konflikt nuklearny tak naprawdę nikomu nie jest potrzebny. To bardzo zła historia z bardzo trudnym zakończeniem”. 

“Dlatego decyzja o użyciu broni jądrowej (niestrategicznej, a zwłaszcza strategicznej) nie została jeszcze podjęta. Chociaż, szczerze mówiąc, istnieją ku temu formalne przesłanki, które są jasne dla całej społeczności światowej i odpowiadają naszej doktrynie odstraszania nuklearnego” – przekazał. 

W tym momencie wskazał na ukraińską operację w rosyjskim obwodzie kurskim. “Ale Rosja wykazuje cierpliwość. W końcu jest oczywiste, że odpowiedź nuklearna jest niezwykle złożoną decyzją o nieodwracalnych konsekwencjach” – napisał Miedwiediew. 

Były rosyjski prezydent zastraszył także przekształceniem Kijowa w “wielką roztopioną plamę”, gdy cierpliwość Rosji się skończy.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Podtopienia w woj. śląskim! Zalane drogi, posesje, piwnice… – zobacz zdjęcia. Sporo interwencji straży pożarnej, a poziom rzek rośnie!
Następny artykułSANOK: ,,Trzy dusze jednej prasy”. Wyjątkowa wystawa na sanockim Zamku