A A+ A++

FBI odblokowało telefon mężczyzny, który strzelał do byłego prezydenta Donalda Trumpa, wykorzystując technologię izraelskiej firmy Cellebrite. Pomimo sukcesu, wewnętrzne dokumenty wskazują, że skuteczność technologii Cellebrite jest zmienna i może nie działać z najnowszymi wersjami systemu iOS na iPhone’ach.

Według Bloomberga, zamachowiec posiadał nowszy model Samsunga z systemem Android. Chociaż biuro FBI w Pittsburghu miało licencję na oprogramowanie Cellebrite, początkowo nie udało się złamać hasła. W odpowiedzi, Cellebrite dostarczyło nieopublikowane oprogramowanie, które umożliwiło FBI dostęp do smartfona w ciągu około 40 minut. Jak podkreśla 404 Media, incydent ten „ukazuje nieustanną grę w kotka i myszkę między producentami sprzętu i systemów operacyjnych, takimi jak Apple i Google, a firmami hakerskimi szukającymi luk w zabezpieczeniach”.

FBI wykorzystało technologię firmy Cellebrite, co pozwoliło włamać się do telefonu z Androidem. Gdyby zamachowiec użył nowszego iPhone’a, federalni mogliby mieć problem.

Dokumenty Cellebrite pokazują, że technologia firmy ma trudności ze złamaniem iPhone’ów z systemem iOS 17.4 i nowszym. Funkcja Supersonic Brute Force działa tylko na modelach iPhone XR i 11 z systemem iOS 17.1 do 17.3. Obsługa dla modeli iPhone 12, 13 i 14 jest „wkrótce”, a dla iPhone 15 „w trakcie badań”. W przypadku systemu iOS 17.4 i nowszych, obsługa jest „w trakcie badań” dla wszystkich modeli.

Nie jest jasne, jaki model Samsunga posiadał strzelec, ale według dokumentów udostępnionych 404 Media, Cellebrite w pełni obsługuje Galaxy S24, S24+, S24 Ultra, A05, A15 i A25. Skuteczność technologii może jednak zależeć od wersji Androida oraz rodzaju informacji, które chce się uzyskać.

Cellebrite dostarcza swoje technologie do ponad 6900 agencji bezpieczeństwa publicznego i firm w ponad 100 krajach, w tym we wszystkich 50 stanach USA i ponad 100 agencjach federalnych. W 2019 r. US Immigration and Customs Enforcement (ICE) przeznaczyło co najmniej 30 milionów dolarów na technologię Cellebrite.

Firmy technologiczne, takie jak Apple, wielokrotnie odmawiały federalnym pomocy w uzyskaniu dostępu do telefonów podejrzanych. W 2015 r. Apple odmówiło stworzenia backdoora do iOS, aby FBI mogło uzyskać dostęp do telefonu jednego ze strzelców w ataku terrorystycznym w San Bernardino, w którym zginęło 14 osób, stąd popularność firm zewnętrznych jak Cellebrite, czy Azimuth Security.





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe inwestycje w Dolinie Popradu. Muszyna i Krynica szykują atrakcje na zimę i lato
Następny artykułPracowała w klubie nocnym. Zdradziła, na czym zarabiała