Jaka będzie pogoda przez resztę wakacji?
Przez Polskę przechodzi obecnie fala upałów i wszystko wskazuje na to, że wysokie temperatury utrzymają się przez najbliższe dni. IMGW informuje, że w lipcu w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej.
Sierpień również zapowiada się bardzo gorący, a średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej, co oznacza, że prawdopodobnie doskwierać nam będą upały. Z kolei gdy mowa o deszczu, to specjaliści nie przewidują przekroczenia normy wieloletniej.
Jak pod względem pogody przebiegnie tegoroczna jesień?123RF/PICSEL
Jaka będzie tegoroczna jesień?
Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu będziemy cieszyć się wakacyjną, ładną i ciepłą pogodą. Średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, na północnym wschodzie średnia miesięczna temperatura powietrza możliwa w zakresie normy. Miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej – informuje IMGW.
Znacząca zmiana w pogodzie będzie miała miejsce w październiku, kiedy to zdecydowanie częściej będziemy sięgać po parasole, ponieważ suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej.
Temperatura powietrza będzie typowo jesienna – specjaliści prognozują, że nie będzie ona odbiegać od normy wieloletniej z lat 1991-2020.
W listopadzie pod względem temperatury nie będzie żadnych niespodzianek – termometry wskażą wartości typowe jak na tę porę roku. Zmiana czeka nas jednak w kontekście opadów, ponieważ tych ma być więcej niż w poprzednich latach.
Aplikacja Pogoda Interia – sprawdza się!materiały promocyjne
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS