We wtorek, 9 lipca 2024r. z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie do Gminy Dębica dotarł pierwszy transport żywności, która trafiła do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Wolontariusze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” działającego przy Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica w tym dniu wydali ponad 14 ton żywności. Obecnie do Podprogramu 2023 zakwalifikowanych zostało 790 osób (282 rodziny).
Pomoc żywnościowa w postaci paczki to minimum kilka artykułów spożywczych
z różnych grup towarowych wydawanych jednorazowo. Wsparcie w tej postaci kierowane jest do osób spełniające kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniającej kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 265% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej , tj.
2 056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej
1 590,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.
W tegorocznej edycji, każda z osób odbierająca paczki żywnościowe znalazła w nich: groszek z marchewką, mąkę pszenną, kaszę, kawę zbożową, mleko, ser podpuszczkowy, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, cukier biały, fasolkę po bretońsku.
Dla osób samotnych, starszych, chorych, którzy we własnym zakresie bądź przy pomocy członków rodziny nie mogli odebrać artykułów żywnościowych CUS Gminy Dębica zagwarantowało transport żywności.
Akcja Stowarzyszenia nie mogłaby odbyć się bez wsparcia wielu osób i firm, którym chcielibyśmy podziękować:
Ferma Drobiu Orkisz – serdeczne podziękowania dla Pana Marcina i Dominika Orkisz za nieodpłatne użyczenie wózka. Dzięki Państwa pomocy udało się szybko i bezpiecznie przeprowadzić rozładunek żywności, co umożliwiło skuteczne i terminowe dostarczenie paczek.
Firma Welding Star – szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa Firmy Pana Wojciecha Staronia za użyczenie hali i pomoc w sprawnej organizacji dystrybucji.
Strażacy OSP – serdeczne słowa uznania kierujemy do gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Braciejowej ( Magdalena Strzałka, Monika Żurowska, Aleksandra Pieniążek, Tomasz Swacha, Konrad Świątek, Kamil Smoczyński) i Zawady ( Emilia Dłużeń, Krzysztof Wodzień, Dawid Dobrowolski, Filip Szela, Alan Dygdoń) za pomoc przy dystrybucji żywności. Wasza dyspozycyjność i profesjonalne działania w każdym zakresie, budzą w nas nieustanny podziw i ogromny szacunek.
Firmie Usługi Transportowe Józef Hamala – za zapewnienie transportu i pomoc przy rozładunku.
Wolontariusze – wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas
i energię, przy dystrybucji żywności. Doceniamy Wasz trud, wspieranie idei wolontariatu oraz działalność na rzecz naszej Gminy.
Akcja pokazała jak wielką moc ma współpraca i solidarność społeczna. Dzięki wsparciu firm, strażaków, wolontariuszy, mogliśmy skutecznie wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dystrybucja-zywnosci-w-gminie-debica-w-ramach-febz—podprogram-2023-4193.html
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS