Niestety piłkarzom Avii nie udało się wywieźć punktów z Wiązownicy. Żółto-niebiescy przegrali mecz 2:3, chociaż w 52 minucie spotkania, po strzale Romana Myktyna prowadzili 1:0,  a 8 minut później wynik podwyższył Adrian Paluchowski. Tym samym świdniczanie podali pomocną dłoń gospodarzom, którzy po tym zwycięstwie zapewnili sobie byt w 3 lidze.

-Trudno coś powiedzieć po takim meczu, który mieliśmy pod kontrolą. Przeważaliśmy w pierwszej połowie a przegraliśmy 2:3. Graliśmy całkiem nieźle, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności, udokumentowania przewagi. W drugą połowę weszliśmy bardzo dobrze, szybko zdobyliśmy gola, potem drugiego. I wtedy niestety wkradła się jakaś nonszalancja i kolejny mecz wygląda tak, że, prowadząc 2:0, mając tak doświadczony zespół, straciliśmy nad nim kontrolę i swoimi indywidualnymi błędami, głupimi zagraniami napędziliśmy tylko przeciwnika, daliśmy mu tlen, radość i kolejne bramki. Myślę że zespołowi takiemu jak nasz nie powinny przytrafiać się podobne wpadki, jeśli w przyszłym sezonie chcemy myśleć o czymś więcej – powiedział po meczu Adrian Paluchowski.

Spokojnie przyszły sezon mogą już planować zielono-biało-czerwoni, czyli drużyna KS Świdniczanki, która odprawiła szykującego się do spadku do 4 ligi Sokoła Sieniawa z 5 bramkami tracą tylko dwie. Dla gospodarzy trafienia zdobyli Paluch (6′ i 47’), Sikora (45’), Kuchta (81’) i Sypień (86’).

– Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie utrzymanie w trzeciej lidze, w naszym debiutanckim sezonie. Dla klubu to coś szczególnego, a dzisiejszym meczy udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie grać na tym poziomie rozgrywkowym i walczyć  o więcej niż tylko utrzymanie. Cieszę się szczególnie, bo udało mi się w tym spotkaniu strzelić pierwszą bramkę w trzeciej lidze, w dodatku piękną – powiedział po zakończeniu pojedynku z Sokołem  Klaudiusz Sypień.

8 czerwca, w ostatniej kolejce tego sezonu Avia podejmie u siebie trudnego przeciwnika, Podlasie Biała Podlaska. Świdniczanka natomiast wyjedzie na mało gościnne boisko Siarki Tarnobrzeg.