A A+ A++

Redukcja OZE w centrum dyskusji 

Do tej pory wielkoskalowa energetyka słoneczna borykała się przede wszystkim z problemem braku mocy przyłączeniowych. Teraz przybiera na sile zjawisko przymusowych wyłączeń instalacji (tzw. nierynkowe redysponowanie).

– Taka sytuacja nie wynika ze słabości sieci. Po prostu produkowanej energii jest już bilansowo dużo, co nie znaczy, że produkujemy zielonej energii za dużo – powiedział Grzegorz Onichimowski, prezes PSE S.A., operatora systemu przesyłowego podczas piątego Kongresu Fotowoltaiki. – Przemysł musi zrozumieć, że tania i bezemisyjna energia to energia z OZE. Musi wiec zwiększać udział tej właśnie energii w swoim portfelu i to z zielonych źródeł powinien się maksymalnie zasilać – dodał prezes PSE. 

W podobnym tonie wypowiedział się Rafał Gawin. – Patrząc na obecne projekty i sytuację rynkową mamy do czynienia z OZE 2.0. Nie mówimy już tylko o źródłach wytwarzania energii, ale o całym skomplikowanym procesie zarzadzania tą energią – powiedział prezes URE.

– Obecnie nie możemy mówić tylko o wytwarzaniu energii. Aby utrzymać rentowność, projekty muszą zostać wyposażone w nowoczesne rozwiązania optymalizujące wykorzystanie istniejących mocy przy … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRed Bull ujawnił potężne koszty odbudowy bolidu Pereza
Następny artykułWehikuł czasu, czyli piknik w Tereninie