Nie minęło jeszcze pół godziny, a Magda Linette (50. WTA) prowadziła 5:2 przy serwisie Sorany Cirstei (30. WTA) i przy równowadze zagrała świetnego winnera z forhendu. W efekcie miała piłkę setową. Rumunka obroniła się serwisem, a potem wygrała gema na przewagi. W kolejnym gemie Polka serwowała przy stanie 5:3. Była równowaga. Wtedy Linette popełniła pierwszy w meczu podwójny błąd serwisowy, a w kolejnej akcji wyrzuciła piłkę z forhendu i została przełamana.

Magda Linette wygrała dwa pasjonujące sety

W efekcie doszło do pasjonującej końcówki. Przy stanie 6:5 dla Polki serwowała Rumunka. Doszło do gry na przewagi. Przy równowadze Linette świetnie zagrała wolejem przy siatce i miała drugą piłkę setową. Wtedy pomogła Rumunka, która z forhendu trafiła w siatkę. Polka wygrała pierwszą partię po aż 59 minutach walki 7:5.

Już po zaledwie dwóch swoich gemach serwisowych w drugim secie Linette miała aż pięć podwójnych błędów. Właśnie serwis był jej największym mankamentem w tym spotkaniu. Na szczęście Polka dobrze grała w wymianach, kapitalnie wyglądał jej forhend.

– Nie widziałem dawno Magdy tak świetnie operującej forhendem czy to po crossie, czy wzdłuż linii. To się może podobać – mówił słusznie Bartosz Ignacik, komentator Canal+Sport.

Ostatni gem meczu przy stanie 6:5 dla Polki i serwisie Rumunki zakończył się w nieco kuriozalny sposób. Cirstea miała w nim bowiem dwa podwójne błędy serwisowe. Oprócz tego popełniła duży błąd z forhendu.

Linette wygrała w tym meczu więcej punktów zarówno po pierwszym (71-61 proc.), jak i po drugim podaniu (47-21 proc.). Mimo dwóch wyrównanych setów miała też aż szesnaście punktów zdobytych więcej (85-69).

Magda Linette w 1/8 finału zmierzy się ze zwyciężczynią starcia: Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 18. WTA) – Cristina Bucsa (Hiszpania, 72. WTA).

I runda turnieju w Strasburgu: Magda Linette – Sorana Cirstea 7:5, 7:5.