A A+ A++

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy ujawniło, że około połowa północnokoreańskich rakiet wystrzelonych przez Rosję w kierunku Ukrainy od grudnia 2023 r. do lutego 2024 r. eksplodowała w powietrzu.

Korea Północna regularnie chwali się kolejnymi testami groźnych pocisków, ale czy na pewno jest się czego obawiać?
/North Korea State Media /materiały prasowe

Amerykański wywiad już w sierpniu ubiegłego roku wszedł w posiadanie informacji, które sugerowały nabierające tempa rozmowy o przekazaniu Rosji północnokoreańskiej broni. I nie trzeba było długo czekać, żeby zobaczyć “technologię” Kim Dzong Una w Ukrainie – ba, chociaż Pjongjang wielokrotnie zapewniał, że nie sprzedaje i nie będzie sprzedawał broni Rosji, Kijów już przed ujawnieniem tych informacji przechwycił północnokoreańskie rakiety z rosyjskich zapasów. 

Pierwsza dostawa pocisków od czasu ujawnionych wrześniowych rozmów Putina i Kim Dzong Una dotarła jednak pod koniec października i posłużyła m.in. do zdobycia Awdijiwki (Ukraina ogłosiła, że uzyskała wstępne dowody na początku stycznia tego roku). Co ciekawe, niedługo później w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o jej… fatalnej jakości, dołączone zdjęcia prezentowały m.in. rozerwane armaty czołgowe, a komentarze rosyjskich żołnierzy sugerowały, że trzeba mieć dużo szczęścia, by te pociski doleciały do celu

Korea Północna po cichu “wspiera” Ukrainę

Przesada? Nic bardziej mylnego, bo Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy ujawniło właśnie, że około połowa północnokoreańskich rakiet wystrzelonych przez Rosję w kierunku Ukrainy od grudnia 2023 do lutego 2024 r. eksplodowała w powietrzu

W prowadzonym przez Kijów dochodzeniu zbadano szczątki 21 z 50 północnokoreańskich rakiet balistycznych wystrzelonych przez Rosję w ciągu dwóch miesięcy, aby ocenić zagrożenie, jakie stwarza współpraca Moskwy z Pjongjangiem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWizyta w Europa Experience na 20-lecie Polski w UE
Następny artykułDzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek