Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę na stronie rządowej, że w przeprowadzonym naborze na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego kandydat nie został wyłoniony. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że nie wybrano Głównego Inspektora Sanitarnego. Kolejny już konkurs (wcześniejszy, ogłoszony w grudniu ub. r. nie przyniósł rozstrzygnięcia) ogłoszono 29 lutego, w marcu upłynął termin składania wniosków.
Zadania GIS
Zadaniem urzędu jest kierowanie Państwową Inspekcją Sanitarną, inicjowanie i nadzorowanie czynności administracji rządowej zmierzających do zapobiegania i minimalizacji negatywnych skutków zdarzeń dotyczących zdrowia publicznego.
Obecnie GIS kieruje zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, Krzysztof Saczka. W latach 2018-2020 szefem GIS był Jarosław Pinkas, a przed nim funkcję te przez sześć lat pełnił Marek Posobkiewicz.
Kandydat na Głównego Inspektora Sanitarnego, kim ma być?
Kandydat przystępujący do naboru na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego winien spełnić warunki określone w art. 8 ust. 6 ustawy, tj. być lekarzem i mieć specjalizację w dziedzinie medycyny mającej zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej (określa to rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie wykazu specjalizacji w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. poz. 683)). Musi też mieć co najmniej 6-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Wymagane są również odpowiednie kompetencje i wiedza z zakresu spraw należących do właściwości Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Źródła:
https://www.gov.pl
Autor: Ewa Basińska
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS